STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W najbliższą niedzielę, 6 października ukaże się 40. numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, a w nim między innymi: o październikowej modlitwie różańcowej, o kulisach powstania filmu „Tajemnica Ojca Pio”, o włoskiej Materze – miasteczku wykutym w kamieniu, a także o podpisaniu aktu kapitulacji Powstania Warszawskiego i barbarzyńskim zniszczeniu Warszawy.

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

Rozpoczął się październik – miesiąc różańcowy, w którym szczególnie skupiamy się na Matce Bożej. Ks. Dawid Leśniak w swoim artykule zauważa, że Różaniec jest modlitwą niosącą pokarm każdemu człowiekowi, pozwalającą nam wejść w głębię spotkania z Bogiem. Ksiądz Dawid próbuje pomóc i właściwie spojrzeć na tę modlitwę, by Różaniec stał się częścią naszego życia, a my częścią Różańca. Serdecznie zapraszamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych w swoich parafiach.

23 września – we wspomnienie św. Ojca Pio – w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach miał miejsce pokaz filmu „Tajemnica Ojca Pio”. Gościem specjalnym pokazu był hiszpański reżyser Jose Maria Zawala. Zapraszamy do zapoznania się z tą relacją, a także do pójścia do kina i obejrzenia tego niezwykłego dokumentu o życiu Ojca Pio.

Aleksandra Zapotoczny odwiedziła niesamowite miasto Matera, położone w południowej części Włoch, na trasie pomiędzy Bari i Neapolem, które zostało wykute w skałach. Pragnie się podzielić historią i kulturą tego miejsca. To tu właśnie Mel Gibson umiejscowił swoją filmową Jerozolimę w filmie „Pasja”, a teraz kręcone są nowe odcinki filmu o Agencie „007”.

Joanna Wieliczka-Szarkowa w artykule „Chwała pokonanym” przywołuje wydarzenia z 2 października 1944 r., kiedy to około godziny 21, po 63 dniach walki, w podwarszawskiej kwaterze gen. Ericha von dem Bacha-Zelewskiego w Ożarowie został podpisany akt kapitulacji Powstania Warszawskiego. O barbarzyńskim zamienieniu stolicy Polski w miasto gruzów i grobów możemy przeczytać na stronie 22. najnowszego Tygodnika „Źródło”.

13 października będziemy obchodzić wspomnienie błogosławionego Honorata Koźmińskiego.  Urodził się 16 października 1829 r. w Białej Podlaskiej. Był prawdziwym męczennikiem konfesjonału. Założył 26 zgromadzeń zakonnych, mimo bardzo trudnego czasu zaborów. Na początku były to zgromadzenia bezhabitowe, działające w ukryciu przed zaborcą, z czasem uformowały się z niektórych zgromadzenia zakonne. Wiele z nich istnieje do dzisiaj.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

Joanna Banasik

ZOBACZ TAKŻE