STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W najbliższą niedzielę 11 listopada ukaże się specjalne wydanie Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, poświęcone w całości 100-leciu odzyskania przez Polskę Niepodległości. W najnowszym numerze znajdziemy wnikliwe kalendarium historyczne – „Z niewoli do Niepodległości”, wywiad z Metropolitą Krakowskim ks. arcybiskupem Markiem Jędraszewskim na temat roli Kościoła i polskich rodzin w dziele odzyskania Niepodległości, a także przybliżenie sylwetek ojców niepodległościowych.

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

11 listopada 1918 roku spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach – wolna Polska powróciła na mapę świata. Z tej okazji redakcja przygotowała numer specjalny Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, zatytułowany „1918–2018 Polska Zmartwychwstała”.

W tematykę niepodległościową wprowadza wywiad z ks. arcybiskupem Markiem Jędraszewskim zatytułowany „Bez Kościoła i polskich rodzin nie byłoby sukcesu odzyskania Niepodległości w 1918 roku”. Metropolita Krakowski wskazuje na doniosłą rolę Kościoła Katolickiego i polskich rodzin w odzyskaniu Niepodległości przez Polskę. Ukazuje także znaczenie rodziny w kształtowaniu i utrzymaniu ducha polskiej tożsamości na naszych zieniach podczas zaborów.

45. numer TRK „Źródło” przywołuje wnikliwe kalendarium historyczne zatytułowane „Z niewoli do Niepodległości”. Można zapoznać się z kolejnymi etapami historii odzyskiwania Niepodległości przez Państwo Polskie.

Najnowszy numer przybliża także sylwetki, poglądy polityczne i działalność społeczną ojców Polskiej Niepodległości: ks. abp. Adama Stefana Sapiehy, ks. abp. Aleksandra Kakowskiego, Eugeniusza Małaczewskiego, Józefa Piłsudskiego, Józefa Hallera, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego oraz abp. ormiańskiego Józefa Teofila Teodorowicza.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57

Joanna Banasik/Źródło

ZOBACZ TAKŻE