STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

18 listopada ukaże się najnowsze wydanie Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”. W 46. numerze przeczytamy między innymi o  żołnierzu niepodległości – Kazimierzu Sosnkowskim, o św. Rafale Kalinowskim i życiu według najwyższej miary, o nowym rozpoczynającym się sezonie w skokach narciarskich, a także o złotym jubileuszu Kościoła polskiego w Calgary.  

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

Na okładce najnowszego numeru redakcja zamieściła fotografię Kamila Stocha, najwybitniejszego polskiego skoczka narciarskiego obok Adama Małysza. Agnieszka Bialik w artykule zatytułowanym „Biało-czerwoni do boju” podsumowuje ostatni sezon narciarski, przybliża program konkursów na nowy sezon i oczekiwania z nim związane.

Na stronach 20–21 zamieszczona została relacja z obchodzonego jubileuszu Kościoła polskiego w Calgary. Wspólnota parafialna, skupiona wokół kościoła pw. Matki Bożej Królowej Pokoju,  obchodziła 50. rocznicę jej poświęcenia. Parafię polską prowadzą Księża z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, pracują tam też Siostry Dominikanki.

Ks. Zbigniew Kapłański w swym artykule przywołuje postać św. Rafała Kalinowskiego, który jest  patronem wszystkich osób mających szczęśliwe dzieciństwo, zdolnych uczniów, ale też studentów mających wątpliwości w wierze. Jest on także patronem kolejarzy, zesłańców, przełożonych, wychowawców i spowiedników. Patronuje osobom, które odkrywają w sobie powołanie zakonne.

3 listopada w Krakowie odbyły się V Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości rozpoczęły się przemarszem przez krakowski Rynek Główny; w pochodzie niesiono portrety żołnierzy podziemia niepodległościowego. Relacja z tego wydarzenia zamieszczona została na stronie 10. najnowszego wydania Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”.

Ks. inf. Ireneusz Skubiś w felietonie „Dać świadectwo prawdzie” przywołuje 34. rocznicę tragicznej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika. Był człowiekiem cichym i pokornym, niezwykle życzliwym wszystkim ludziom. Jest symbolem walki z totalitaryzmem.

Zapraszamy do zapoznania się z niezwykłym żołnierzem niepodległościowym – Kazimierzem Sosnkowskim. To wybitna postać, wszechstronnie wykształcona, obdarzona fenomenalną pamięcią. W czerwcu 1908 roku Piłsudski zainspirował go do założenia Związku Walki Czynnej (ZWC), kadrowej organizacji wojskowej, będącej zaczątkiem ogólnopolskiego ruchu wojskowego.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57

 

Joanna Banasik/Źródło

ZOBACZ TAKŻE