STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

Już w najbliższą niedzielę, 25 listopada ukaże się najnowsze wydanie Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”. W numerze między innymi o teologii godności Królewskich Jezusa Chrystusa, o niezwykłej lekcji patriotyzmu, jaką dali Polacy uczestnicząc w Marszu Niepodległościowym, a także o pośmiertnym losie dzieci martwo urodzonych.

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W artykule pt. „Chrystus to Król”, autorstwa ks. Zbigniewa Kapłańskiego, możemy przeczytać o teologii biblijnej godności Królewskich Jezusa Chrystusa. Mówimy „Chrystus jest Królem”. Ale czy wiemy, że samo słowo „Chrystus”, które jest greckim tłumaczeniem hebrajskiego „Meszijah – Mesjasz”, oznacza „namaszczony”? Czynność namaszczenia była jednym z obrzędów uroczystości koronacyjnych. A więc Chrystus – to Król.

Ponad 250 tys. osób przemaszerowało ulicami Warszawy 11 listopada – w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólnie śpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”, uczestniczono w Mszach św. za Ojczyznę, składano kwiaty pod pomnikami ojców Niepodległości, odbywały się koncerty i biegi. Z relacją z ogólnopolskich obchodów można zapoznać się na stronach 12. i 13. najnowszego numeru Tygodnika Katolickiego „Źródło”.

W sposób szczególny zachęcamy do lektury artykułu Piotra Guzdka pt. „Pośmiertny los dzieci martwo urodzonych”. Szczegółowo przybliżony w nim został liturgiczny aspekt pogrzebu i  procedury formalno-prawne, obowiązujące podczas organizacji pogrzebu dziecka martwo urodzonego na każdym etapie ciąży.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z uroczystości pogrzebowych ks. infułata Janusza Bielańskiego, wiernego stróża Wawelskiej Katedry. Zapamiętany zostanie jako pogodny, życzliwy kapłan, który zjednywał sobie ludzi spokojnym usposobieniem i życzliwym spojrzeniem.

Franciszek Mróz w swoim artykule  przywołuje 10-lecie Małopolskiej Drogi św. Jakuba, która jest obecnie najbardziej znanym chrześcijańskim szlakiem pielgrzymkowym. W Polsce oznakowanych jest 38 odcinków tej drogi, o łącznej długości ponad 7 tys. km.

Redakcja Tygodnika zaprasza do Głównego Gmachu krakowskiego Muzeum Narodowego na czasową wystawę pt. „Niepodległość. Wokół myśli historycznej Józefa Piłsudskiego”. Ekspozycja nieprzypadkowo prezentowana jest w Krakowie – mieście, z którym Józef Piłsudski był silnie związany. Tu mieszkał w latach 1900–1917, zakładał Związek Strzelecki, stąd wyruszał na wojnę przeciwko Rosji.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

ZOBACZ TAKŻE