STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

Już w najbliższą niedzielę 2 grudnia ukaże się najnowsze wydanie Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”. W numerze 48. między innymi o adwentowym pielgrzymowaniu, o  rodzinie, która jest podstawową szkołą miłości, a także o zakończeniu kariery sportowej przez Agnieszkę Radwańską.

Warto przeczytać – zaczerpnij ze „Źródła”

W artykule ks. Zbigniewa Kapłańskiego pt. Adwentowe pielgrzymowanie „W mocy Bożego Ducha” przypominamy, że Adwent to pielgrzymowanie uczące nas cierpliwości i wytrwałości w pokonywaniu trudności.

Ks. inf. Ireneusz Skubiś w felietonie pt. „Rodzina szkołą miłości” pisze, że nie można sobie wyobrazić życia rodzinnego bez miłości. Jest obecna w relacji pomiędzy rodzicami i między rodzicami a dziećmi. Miłość jest wielkim darem, jest nieprzekupna i z natury swojej  bezinteresowna.

W otoczeniu pięknego neogotyckiego kościoła pw. św. Józefa w Krakowie-Podgórzu w piątek 9 listopada poświęcona została „Golgota Podgórska” i „Ogród Rzeźb”. Ich autorem jest prof. Wincenty Kućma, twórca licznych dzieł sztuki sakralnej, m.in. rzeźb do Ołtarza Trzech Tysiącleci na krakowskiej Skałce. Zapraszamy do zapoznania się z tą relacją na stronie 11. najnowszego wydania Tygodnika.

Agnieszka Bialik w swoim artykule przedstawia przyczyny zakończenia kariery sportowej przez Agnieszkę Radwańską. Przywołuje wzniosłe chwile i sukcesy dziewczyny z Krakowa, która przez 10 lat zajmowała miejsce w czołowej „10” rankingu WTA, najlepszych tenisistek świata.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

Joanna Banasik/Źródło

 https://www.youtube.com/watch?v=tC_zHt9oP9I

ZOBACZ TAKŻE