STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ – ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Warto przeczytać – Zaczerpnij ze „Źródła”

Już w najbliższą niedzielę, 30 września ukaże się 39 numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”.  W nim przeczytacie Państwo m.in o wielkich zadaniach dla rodziny, o potędze świętości Ojca Pio,  a także o niezwykłej prezentacji historycznych zdjęć z Krakowa.  

Warto przeczytać – Zaczerpnij ze „Źródła”

39. numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło” przywołuje wielkie zadania stojące przed polskimi rodzinami. Do kalwaryjskiego sanktuarium pielgrzymowały rodziny Archidiecezji Krakowskiej. Mottem uroczystości były słowa św. Jana Pawła II: „Rodzina sercem i centrum cywilizacji miłości”. Ks. abp Marek Jędraszewski w homilii mówił, że odzyskanie niepodległości przed stu laty dokonało się dzięki wysiłkowi polskich rodzin, które mimo prześladowań, prób wynaradawiania, przekazywały to, co najcenniejsze: wiarę w Boga, miłość do siebie nawzajem i miłość do Ojczyzny.

Redakcja publikuje także wywiad z br. dr. Maciejem Zinkiewiczem, redaktorem naczelnym dwumiesięcznika „Głos Ojca Pio”. Brat Maciej wyjaśnia potęgę świętości Ojca Pio. Przybliża także książkę wydawnictwa „Biały Kruk” pt. Ojciec Pio. Potęga Świętości, bogato ilustrowaną biografię wydaną na 100 – lecie otrzymania stygmatów przez Ojca Pio.

Najnowszy numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło” przedstawia osobę świętej Siostry Faustyny. 2 października obchodzimy w kościele wspomnienie Aniołów Stróżów, a 5 października – świętej Siostry Faustyny. Ta bliskość jest nie tylko w kalendarzu. Biografowie opowiadają, że Helena Kowalska (późniejsza święta siostra Faustyna) od najmłodszych lat niemal codziennie widziała swojego Anioła Stróża, z czasem ukazywał się jej coraz częściej. Potem – jak czytamy w „Dzienniczku” – aniołowie strzegli ją podczas podróży i wspierali w trudnych chwilach.

Bardzo ciekawy jest felieton red. Henryka Bejdy pt. „Góry Górą”, w którym przywołuje osobę niemieckiego siedmiolatka.  Zorganizował on masowy dziecięcy protest przeciw rodzicom. O co poszło? Nie, wcale nie o zbyt niskie kieszonkowe, o odmawianie kupowania im drogich rzeczy, o zakazywanie jedzenia słodyczy czy podobne sprawy. Poszło o kwestię dużo bardziej dramatyczną. Zapraszamy do lektury.

Redakcja zachęca także do odwiedzenia Głównego Muzeum Narodowego w Krakowie, gdzie możemy zobaczysz stare, historyczne fotografie Krakowa z lat 1918 – 1939 w technice stereoskopowej, która daje wrażenie trójwymiarowości. Więcej informacji w artykule pt. „Niezwykła  prezentacja”,  red. Bożeny Weber.

Najnowszy numer do nabycia w Kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

Joanna Banasik | Źródło

 

 

ZOBACZ TAKŻE