STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARTO PRZECZYTAĆ

Warto przeczytać

Zachęcamy do lektury najnowszej „Niedzieli Małopolskiej” – lokalnego dodatku do Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

W numerze na 2 września „Niedzieli Małopolskiej” warto zwrócić uwagę m.in. na tekst „Pustelnia na rowerze”. Po 10 latach pracy na misji w Ugandzie, franciszkanin, o. Marek Warzecha, wyruszył z tego afrykańskiego kraju w czteromiesięczną wyprawę rowerową z metą w rodzinnej Trzebini. Każdego dnia pielgrzymki, której punktem kulminacyjnym była wizyta w Ziemi Świętej, modlił się za swe czarnoskóre „owieczki”. Chęć sięgania po rzeczy niebanalne i odwaga do realizacji marzeń to coś, co charakteryzowało – pochodzącego z parafii św. Barbary w Trzebini – misjonarza od młodości!

Rozpoczynający się właśnie nowy rok szkolny to z kolei dobra okazja, by przeczytać wywiad z małopolską kurator oświaty: Barbara Nowak ocenia pierwszy rok reformy. Natomiast góral z Poronina, ks. Stanisław Czernik, tłumaczy, dlaczego warto pierwszy dzwonek przywitać wraz z Panem Bogiem i zawierzyć się Mu podczas Eucharystii.

Zapraszamy do lektury!