STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WE WRZEŚNIU ODBĘDĄ SIĘ DNI PALLOTTIEGO

We wrześniu odbędą się Dni Pallottiego
W dniach 21-23 września parafia Matki Bożej Pocieszenia oraz Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne Pallotti.FM we współpracy z Dzielnicą XVIII Nowa Huta organizują Dni Pallottiego. Złożą się na nie uroczysty koncert, modlitewne czuwanie oraz Msze św. dziękczynne.

Jak wyjaśnia organizator wydarzenia, ks. Łukasz Gołaś SAC, jego celem jest przybliżenie postaci św. Wincentego Pallottiego w ramach obchodzonej 200. rocznicy jego święceń kapłańskich oraz podziękowanie Bogu za wszystkie Jego dzieła, jakie dokonały się na przełomie lat w Nowej Hucie.

– Chcemy przypomnieć, że władze komunistyczne chciały z naszej dzielnicy zrobić „miasto bez Boga”. To się jednak nie udało – jej mieszkańcy wyraźnie zawalczyli o obecność krzyża i wiary na tych ziemiach. Wspierani byli dzielnie przez swoich kapłanów. Za to właśnie chcemy Bogu podziękować modlitwą i dobrą muzyką – mówi kapłan.

Trzydniowe wydarzenie otworzy piątkowy koncert uwielbienia, który rozpocznie się o 19:00 w Alei Róż na Placu Centralnym. Patronuje mu wymowne hasło: „Zachwyca mnie mój Bóg”.

– To święty Wincenty mówił, że bardziej niż rozum zachwyca go Bóg. My też chcemy zachwycić się naszym Stwórcą – wpatrując się w życie naszego założyciela, wsłuchując się w słowa św. Jana Pawła II o Nowej Hucie, a także wspominając działania wiernych, którzy zawalczyli o obecność Boga w naszej dzielnicy – podkreślił ks. Gołaś.

W ramach koncertu wystąpią m.in. Gsus Project, La Pallotina, Włodek Mazoń czy Zuzanna Bukowska. Zaprezentuje się również chór i orkiestra symfoniczna złożona z lokalnych muzyków i wokalistów, którym przewodził będzie Miłosz Konarski.

Następnie w sobotę i w niedzielę przewidziano uroczyste Msze św. z udziałem przełożonych poszczególnych prowincji pallotyńskich w Polsce oraz „Czuwanie z Pallottim”. Program Dni Pallottiego w Krakowie można znaleźć na stronie www.pallotti.fm.

 

KAI, lk / Kraków

ZOBACZ TAKŻE