STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WEZWANIE DO MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ

Wezwanie do modlitwy różańcowej

Krajowy Moderator Żywego Różańca, ks. Jacek Gancarek, skierował wezwanie do członków tej wspólnoty, a także wszystkich odmawiających różaniec, o gorliwe trwanie na tej modlitwie, przez którą tyle dobra się dokonało w życiu narodów i poszczególnych ludzi.

SŁOWO MODERATORA KRAJOWEGO DO MODERATORÓW, ZELATORÓW I LUDZI RÓŻAŃCA

Modlitwa Różańcowa ratunkiem dla świata

Każdy Post jest czasem nawracania się i zbliżania do Boga. Patrząc na tegoroczny Wielki Post, który jest zupełnie inny od tych, które już przeżyliśmy i mając przed oczyma wszystkie wydarzenia związane z pandemią koronowirusa w naszej Ojczyźnie, w Europie i na całym świecie wzywam wszystkich „Ludzi Różańca” do wielkiej i gorliwej modlitwy o łaskę nawrócenia dla ludzi i o Boże Miłosierdzie „dla nas i całego świata” oraz o ustanie epidemii.

W odpowiedzi na ograniczenia mające na uwadze zagrożenie zdrowia i życia korzystając z udzielonej dyspensy od obowiązku uczestnictwa Mszy świętej niedzielnej oraz świątecznej, trwamy wiernie na osobistej i rodzinnej modlitwie łącząc się duchowo ze wspólnotą Kościoła za pomocą transmisji Mszy św. i innych nabożeństw drogą telewizyjną, radiową czy internetową. W tej sytuacji nie możemy również uczestniczyć w naszych comiesięcznych spotkaniach i wymiankach tajemnic różańcowych, ale możemy i powinniśmy być wierni naszej codziennej modlitwie różańcowej. Mając na uwadze stałą formację naszych Kół Różańcowych proszę, aby Moderatorzy Diecezjalni ŻR zamieszczali na stronach diecezjalnych miesięczny konspekt spotkania Kół Różańcowych wraz ze słowem moderatora krajowego i papieskimi intencjami. Materiały te należy przesyłać do wszystkich parafii, by dotarły do moderatorów, zelatorów i wszystkich członków Żywego Różańca w parafiach. Możemy także korzystać z innych z materiałów, które są zamieszczone na stronie „Różaniec” – naszego formacyjnego miesięcznika. Łącząc się w codziennej modlitwie z Różańcem w ręku chcemy uciekać się do naszej Matki i prosić o cud.

Minęło już ponad 100 lat jak Matka Boża w Fatimie chciała uchronić ludzkość od tyrańskiej niewoli szatana wskazując Kościołowi i światu skuteczne lekarstwo i efektywne środki uniknięcia katastrofy. Maryja w czasie swoich objawień między innymi przekazała od Boga dwa najważniejsze orędzia: pierwsze „Jeśli się nie nawrócicie to wszyscy zginiecie” (por Łk 13,3) i drugie „Odmawiajcie różaniec”. Można powiedzieć, że przyszłe losy świata i ludzkości Bóg uzależnił od dobrej woli człowieka, od tego jak wykorzysta daną mu przez Stwórcę wolność.

Smutne jest to, że są ludzie i kraje, które budowały swoją tożsamość na Ewangelii dziś coraz bardziej odchodzą od Boga i szerzą cywilizację śmierci. Przerażające jest to, że współczesny człowiek bardzo często chcąc być „panem tego świata” staje się Judaszem sprzedającym Jezusa i zgadza się na biczowanie i uśmiercenie wszystkiego co ma TWARZ BOGA.

Trzeba nam dziś przypomnieć słowa papieża św. Jana Pawła II, który nauczał, że: „Nie ruchliwe stolice są decydującymi ośrodkami historii świata i świętości; prawdziwymi ośrodkami historii świata są ciche miejsca modlitwy ludzi. Tam gdzie się modli tam się decyduje. Nie tylko o naszym życiu po śmierci, ale także o wydarzeniach tego świata”.

My ludzie wiary wiemy doskonale, że jeżeli przyjdzie ocalenie i ustanie pandemia to przyjdzie od Boga przez Maryję, oraz przez naszą wolę nawracania się i przez wierność codziennej modlitwie różańcowej. Trzeba nam zrobić wszystko co od nas zależy, by w myśl założycielki Żywego Różańca Pauliny Jaricot, „uczynić Różaniec modlitwą wszystkich”, gdyż od modlitwy Różańcowej oczekujemy obfitej pomocy w obecnej epidemii i w rozszerzaniu Królestwa Chrystusowego.

Uciekając się do Matki, weź do ręki różaniec i nie bój się prosić Maryję o cud!

Z darem modlitwy
Moderator Krajowy Żywego Różańca
ks. dr Jacek Gancarek

Na ten wyjątkowy i trudny czas pasterskiego błogosławieństwa udzielił delegat Episkopatu do spraw Żywego Różańca. – Na drodze wierności łasce Bożej – na wzór Maryi z serca błogosławię – napisał w uroczystość Zwiastowania Pańskiego abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Galeria

ZOBACZ TAKŻE