STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WIELICZKA: TRWA NABÓR DO CHÓRU „SOLNEGO UWIELBIENIA”

Wieliczka: trwa nabór do Chóru „Solnego Uwielbienia”

Już po raz szósty w uroczystość Bożego Ciała w Wieliczce odbędzie się koncert „Solne Uwielbienie”. Każdy chętny może się zgłosić się do chóru, który 20 czerwca zaśpiewa na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce.

Wieliczka: trwa nabór do Chóru „Solnego Uwielbienia”

Zgłoszenia będą przyjmowane do końca lutego. Chór „Solnego Uwielbienia” stworzą zawodowi muzycy i amatorzy – uczniowie, studenci i dorośli, którzy chcą swoim śpiewem uwielbiać Boga i pomagać uczestnikom wydarzenia przeżyć ten wyjątkowy wieczór uroczystości Bożego Ciała w Wieliczce.

Muzyczne przygotowania do szóstej edycji koncertu ruszą w marcu – wtedy odbędą się przesłuchania nowych chórzystów, którzy o terminach zostaną powiadomieni drogą mailową. Kolejne próby odbywać się będą w systemie weekendowym w wielickiej Mediatece.

Zgłoszenia do Chóru Solnego Uwielbienia przyjmowane są pod adresem solneuwielbienie2019@gmail.com. – Do udziału w tegorocznej edycji „Solnego Uwielbienia” zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 16. rok życia i chcą razem z nami przygotować oprawę muzyczną tego niezwykłego koncertu. Przed nami kilka miesięcy wspólnej, radosnej i dającej wiele satysfakcji pracy. Jak co roku utwory zostaną zaaranżowane na chór trzygłosowy – sopran, alt i tenor – zachęca Anna Dziedzic, dyrygentka chóru.

Koncert „Solne Uwielbienie” odbył się po raz pierwszy w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w 2014 roku. W tym samym roku powstał również Chór „Solnego Uwielbienia”, który razem z zespołem PDF i gwiazdami muzyki chrześcijańskiej śpiewał też podczas Światowych Dni Młodzieży oraz wydarzeń towarzyszących.

W poprzednich latach w wielickim koncercie udział wzięli m.in. Natalia Niemen, Mieczysław Szcześniak, Monika Kuszyńska, Arkadio, Janusz Radek, Krzysztof Iwaneczko, Arturo Mari czy Krzysztof Ziemiec. Wydarzenie składa się z koncertu uwielbienia, ale także świadectw zaproszonych gości i adoracji Najświętszego Sakramentu. Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć zarówno tradycyjne pieśni kościelne, jak i hity współczesnej muzyki chrześcijańskiej.

Warto przypomnieć, że na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce miał miejsce Festiwal Młodych poprzedzający spotkanie z Papieżem Franciszkiem na pobliskich Brzegach podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce w 2016 r.

 

KAI
Fot. Łukasz Kaczyński

ZOBACZ TAKŻE