STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WIELKA AKCJA SOLIDARNOŚCI Z ARCYBISKUPEM. 55 TYS. PODPISÓW WRĘCZONYCH METROPOLICIE KRAKOWSKIEMU.

Wielka akcja solidarności z Arcybiskupem. 55 tys. podpisów wręczonych metropolicie krakowskiemu.

We wtorek trzeciego września prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak przekazał metropolicie krakowskiemu księdzu arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu wyjątkową księgę poparcia. Zawiera ona nazwiska pięćdziesięciu pięciu tysięcy osób, które za pośrednictwem serwisu popierajmy.pl stanęły w obronie hierarchy i wyraziły z nim solidarność.

Podczas Mszy świętej celebrowanej w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego arcybiskup Marek Jędraszewski wygłosił homilię, w której wskazał, że groźną niegdyś „czerwoną zarazę” zastąpiła inna, również niebezpieczna – „tęczowa zaraza”. Po tych słowach na metropolitę krakowskiego spadła fala krytyki – często niesprawiedliwej, a nawet chamskiej i brutalnej. Niestety w ataku na pasterza Kościoła katolickiego w Krakowie – mieście papieskim, królewskim i uniwersyteckim – uczestniczył nie tylko lewicowo-liberalny establishment polityczno-dziennikarski, ale również niektórzy przedstawiciele środowiska „katolików otwartych”.

W odpowiedzi na nagonkę skierowaną przeciw wiernemu Prawdzie metropolicie krakowskiemu wydawany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej portal popierajmy.pl uruchomił akcję „Murem za arcybiskupem Jędraszewskim!”. Solidarność z hierarchą odważnie ostrzegającym przed współczesnymi zagrożeniami wyraziło ponad pięćdziesiąt pięć tysięcy osób.

Pięćdziesiąt pięć tysięcy nazwisk osób wspierających arcybiskupa znalazły się w wyjątkowej księdze poparcia. We wtorek trzeciego września prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak przekazał ją abp. Markowi Jędraszewskiemu.

Arcybiskup Marek Jędraszewski podziękował organizatorom akcji oraz osobom z Polski i całego świata, które wyraziły wsparcie dla metropolity krakowskiego.

PCh24.pl