STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WIELKANOCNE ŻYCZENIA SŁUŻB MUNDUROWYCH WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

Wielkanocne życzenia służb mundurowych Województwa Małopolskiego

– Życzę państwu i wszystkim, którzy państwu podlegają, żeby nadchodzące dni były pełne radości i pokoju, choć wiemy, że nadal trzeba czuwać. Życzę radości ze spotkania z najbliższymi przy świątecznym stole i mocy, która płynie od Chrystusa, jedynego Zwycięzcy, Pana dziejów i historii – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas spotkania świątecznego służb mundurowych w pałacu arcybiskupim.

W czasie spotkania świątecznego służb mundurowych głos zabrał metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, który podziękował zebranym za ich liczną obecność. Powiedział, że okoliczności wydarzenia są niezwykłe, ponieważ zbliżają się święta, a Europa jest w tym roku doświadczana wojną, która została sprowokowana przez agresję rosyjską. Stwierdził, że służby mundurowe często spotykały się z zarzutem, że wobec tych wydarzeń państwo polskie nic nie robi. Arcybiskup zauważył, że to bardzo krzywdząca opinia, ponieważ Polska sprostała niełatwym wyzwaniom, przed którymi została postawiona. Ludzie, którzy przekraczali granicę odnaleźli w kraju poczucie bezpieczeństwa i serdeczność. – W naszym narodzie objawił się prawdziwie chrześcijański duch, który dostrzega brata w potrzebie – podkreślił arcybiskup.

Stwierdził, że państwo, naród i Kościół stanęły na wysokości zadania, budząc zadziwienie świata. Podkreślił, że znacząca część pracy służb mundurowych ze względu na bezpieczeństwo musi pozostać w ukryciu. Arcybiskup podziękował wojewodzie, marszałkowi oraz wszystkim służbom za ich wspaniałą współpracę z Kościołem.  – Wiemy doskonale, że w tym momencie naród polski, państwo polskie i Kościół w Polsce są razem i mamy prawo być z tego dumni, a jednocześnie wdzięczni sobie i gotowi do dalszej współpracy – powiedział i zwrócił uwagę, że na ścianach sali, w której odbywa się spotkanie, znajdują się portrety władców Polski, symbolizujące walkę i zmagania o suwerenność Polski.  – Życzę państwu i wszystkim, którzy państwu podlegają, żeby nadchodzące dni były pełne radości i pokoju, choć wiemy, że nadal trzeba czuwać. Życzę radości ze spotkania z najbliższymi przy świątecznym stole i mocy, która płynie od Chrystusa, jedynego Zwycięzcy, Pana dziejów i historii – powiedział.

Przed spotkaniem ze służbami mundurowymi, pracownicy krakowskiej kurii, wraz z księżmi biskupami, złożyli metropolicie wielkanocne życzenia.