STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WIOSENNE WYJAZDY Z DUSZPASTERSTWEM MŁODZIEŻY

Wiosenne wyjazdy z Duszpasterstwem Młodzieży

Nie tylko modlitwa i formacja, choć są bardzo ważne. Na wiosennych wyjazdach z DMAKiem nie braknie też czasu na warsztaty z kreatywnego pisania, ognisko i zdobywanie górskich szczytów. Co jeszcze czeka na młodych, którzy zdecydują się na któryś z wyjazdów?

Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej cyklicznie organizuje wyjazdy, których celem jest wsparcie parafii poprzez formowanie liderów młodzieżowych. Obecność duszpasterzy oraz członków diecezjalnej Rady Młodzieży, ciekawe warsztaty, spotkania formacyjne i modlitewne mają na celu zainspirowanie młodych do odkrywania swoich talentów oraz wykorzystania ich w służbie Kościołowi, przede wszystkim w wymiarze lokalnym.

W najbliższym czasie odbędą się dwa wyjazdy, na które trwają zapisy:

• Dni skupienia dla liderów, 19-21 kwietnia w ośrodku na Śnieżnicy; skierowane do młodzieży powyżej 16 roku życia, szczególnie animatorów, ceremoniarzy, lektorów, ale także osób, w których duszpasterze widzą potencjał do większego zaangażowania np. w prowadzenie grupy dziecięcej lub młodzieżowej; w tym roku warsztaty poprowadzą Barbara Paprot („Autentyczny lider, czyli jak obrać właściwą drogę”) oraz pisarka i dziennikarka Marta Łysek („Kreatywne pisanie w internetowej ewangelizacji”).
  • Męski wyjazd, 30 kwietnia – 2 maja w Trzebuni; skierowany do młodych mężczyzn w wieku od 16 do 30 roku życia; dni skupienia o charakterze powołaniowym, z elementami rywalizacji, wyjściem w góry, modlitwą i rozmowami o powołaniu.

Oba wyjazdy prowadzone są przez diecezjalnego duszpasterza młodzieży we wsparciu członków Rady Młodzieży, a ich koszt to 150 zł (własny dojazd). Zapisy drogą elektroniczną: dmak@diecezja.pl