STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WIZYTA SYMBOLI ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY W NASZEJ ARCHIDIECEZJI

Wizyta Symboli Światowych Dni Młodzieży w naszej archidiecezji

Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz ikona Matki Bożej Salus Populi Romani są nieodłącznymi towarzyszami spotkań młodych z całego świata. Poprzedni raz mieliśmy okazję gościć je w Polsce podczas przygotowań do ŚDM w Krakowie w 2016 roku. W tym roku w ramach przygotowań do najbliższego spotkania w Lizbonie odwiedzą nasz kraj na 12 dni – w tym czasie dwukrotnie pojawią się w archidiecezji krakowskiej.

Ogólnopolską pielgrzymkę symboli ŚDM po Polsce rozpocznie ks. abp Marek Jędraszewski w sobotę 21 sierpnia, podczas Mszy Świętej z młodzieżą w ośrodku rekolekcyjnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży na Śnieżnicy. Wszyscy, którzy chcą przywitać symbole w Polsce, zaproszeni są na przełęcz Gruszowiec (na trasie z Mszany Dolnej do Limanowej) na godz. 11:15. To tam Portugalczycy przekażą symbole w ręce młodzieży, aby mogły rozpocząć peregrynację po naszej Ojczyźnie, a młodzi symbolicznie wniosą symbole do ośrodka na Śnieżnicy. O 12:00 Ksiądz Arcybiskup odprawi Mszę Świętą przy krzyżu ŚDM i ikonie Matki Bożej. Odśpiewanie polskiej wersji hymnu „Powietrze już drga” oraz wspólne odmówienie oficjalnej modlitwy ŚDM będzie dla młodych kolejnym impulsem do rozpoczęcia duchowych przygotowań do spotkania w Lizbonie w 2023 roku.

Symbole ŚDM pojawią się w ramach peregrynacji także w Kalwarii Zebrzydowskiej w piątek 27 sierpnia, gdzie towarzyszyć będą wieczornemu czuwaniu młodych przed Rekodziękczynieniem – corocznym spotkaniem ruchów młodzieżowych naszej archidiecezji w podziękowaniu za czas rekolekcji wakacyjnych.