STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WRĘCZENIE SUSCEPT, POTWIERDZAJĄCYCH PRZYJĘCIE DO ARCHIDIECEZJALNEGO WYŻSZEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO W KRAKOWIE

Wręczenie suscept, potwierdzających przyjęcie do Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski przekazał dziewięciu kandydatom do kapłaństwa suscepty – specjalne dokumenty potwierdzające przyjęcie do Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowskiego.

Wręczenie suscept, potwierdzających przyjęcie do Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie

W słowie skierowanym do kandydatów metropolita podkreślił, że Bóg zawsze daje powołanie, ale to człowiek musi mieć w sobie gotowość do odpowiedzi na ten głos. Wspomniał, że przemijają kolejne pokolenia kapłańskie i mówi to o ciągłości Kościoła. Chrystus jest zatroskany, by słowo Boże i moc sakramentów docierały do każdego człowieka, dlatego powołuje młodych ludzi do swej służby. Arcybiskup życzył kandydatom do kapłaństwa, by zawsze znaleźli przestrzeń do modlitwy i mieli w sobie świadomość, że są na dobrej drodze życia. Podkreślił, że przed młodymi ludźmi wyjątkowy czas zastanawiania się nad sobą i tym, kim się staną dla Boga, dla ludzi i dla Kościoła. – Wykorzystajcie ten czas jako Boże błogosławieństwo dla każdego z was. Życzę wam pięknego wzrastania i dobrego wykorzystywania tego czasu – powiedział. Na zakończenie przypomniał wyjątkową postać św. Hieronima, który tworzył niezwykły pomnik wiary i kultury. Zauważył, że ten święty powinien dla wszystkich stawać się wspaniałym patronem.

16 alumnów rozpoczęło rok prepedeutyczny w Zembrzycach, a 2 zostało przyjętych do seminarium 35+ w Łodzi.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE