STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WYBIERAMY „MIŁOSIERNEGO SAMARYTANINA”

Wybieramy „Miłosiernego Samarytanina”

Do 16 kwietnia br. można zgłaszać kandydatury do plebiscytu „Miłosierny Samarytanin”. Honorowy patronat nad konkursem objęło Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.
– Św. Jan Paweł II uczył nas, że ‘Miłosiernym Samarytaninem jest każdy człowiek wrażliwy na cudze cierpienie, człowiek, który wzrusza się nieszczęściem bliźniego’. Cieszę się, że Wolontariat św. Eliasza propaguje nauczanie Jana Pawła II i buduje w ten sposób ‘żywy pomnik’ pamięci Papieża Miłosierdzia – napisał ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

– Spośród nadesłanych zgłoszeń kapituła wybierze osoby wyróżnione, które otrzymają prestiżową statuetkę i wyróżnienie „Miłosierny Samarytanin Roku 2022”, na uroczystej gali, która będzie mieć miejsce 6 maja w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – mówi o. Stanisław Wysocki z Wolontariatu św. Eliasza. –Jesteśmy przekonani, że każdy zna takich współczesnych samarytanów, których warto pokazać i podziękować im za dobro i miłosierdzie, którym obdarzają innych. Dlatego weźmy udział w głosowaniu na „Miłosiernego Samarytanina Roku 2022” – zachęca kapłan.

Jak podkreśla karmelita, św. Ojciec Święty bł. Jan Paweł II nauczał i zapraszał ludzi do budowania „kultury miłości”, dla której wzorem jest przypowieść ewangeliczna o „Miłosiernym Samarytaninie”. – Papież podkreślał, że każdy człowiek choć raz w swoim życiu powinien na nowo „napisać przypowieść o Samarytaninie” – przypomina w rozmowie z nami o. Wysocki. Celem konkursu jest propagowanie nauczania Jana Pawła II i budowanie „kultury miłości” poprzez pokazanie, że pośród nas żyją i działają ludzie dobrzy, miłosierni i wspaniali – wyjaśnia o. Wysocki.

Celem plebiscytu „Miłosierny Samarytanin Roku” jest propagowanie idei wolontariatu, pomocy i solidarności międzyludzkiej. – Jeśli znasz osoby, którym chcesz podziękować za dobro i miłosierdzie, okazane tobie lub innym. Nie czekaj! Weź udział w głosowaniu na “Miłosiernego Samarytanina Roku” – zachęcają organizatorzy plebiscytu.

Głosowanie odbywa się w dwóch kategoriach:

I kategoria: pracownik służby zdrowia, dla którego pomoc chorym nie jest tylko pracą zarobkową, ale jest postrzegana, jako swoistego rodzaju powołanie. To osoba, która często i bezinteresownie poświęca swój czas cierpiącym.

II kategoria: osoba, która bezinteresownie pomaga innym w potrzebie, osoba szlachetna, dla której pomoc drugiemu człowiekowi jest czymś naturalnym, wypływającym z potrzeby serca.

Głosując podajemy: imię i nazwisko, nr telefonu, adres osoby, na którą głosujesz oraz koniecznie kilka zdań wyjaśniających, dlaczego uważasz, że ta osoba zasługuje na wyróżnienie.

„Głosy” możemy przesłać listownie na adres: Wolontariat św. Eliasza, ul. Porucznika Wąchały 5, 30-608 Kraków lub pocztą elektroniczną: samaritanus22@ gmail.com

Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie wolontariatu.

Małgorzata Pabis | Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
ZOBACZ TAKŻE