STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WYJĄTKOWA GALA MŁODYCH MISJONARZY

Wyjątkowa gala młodych misjonarzy

W najbliższą sobotę odbędzie się jubileuszowa Gala MISEVI Polska. Już po raz piąty w auli Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy w Krakowie zgromadzi ona studentów wyjeżdżających na misje, którzy będą się dzielić swoimi doświadczeniami z przybyłymi.

Wyjątkowa gala młodych misjonarzy

Tegoroczna gala z racji swojego jubileuszowego charakteru będzie miała wymiar szczególny. – W swoich wystąpieniach młodzi misjonarze skupią się przede wszystkim na zaprezentowaniu zmian, które dokonały się w placówkach misyjnych dzięki współpracy z lokalną społecznością. Relacje z pracy nad projektami zilustrowane zostaną zdjęciami oraz filmami stworzonymi przez wolontariuszy – zapowiada Emilia Klimasara ze Stowarzyszenia MISEVI Polska.

Wydarzenie będzie przebiegać pod hasłem „Żyj z misją”. – Te słowa nie są bez powodu. Chcemy podkreślić, że każdy z nas, niezależnie od tego kim jest i w jakim miejscu się znajduje, ma w życiu do wykonania swoją misję. Drobne, a czasami nieco większe zadanie, które sprawia, że choć w maleńkim stopniu zmieniamy świat na lepsze – podkreśla Klimasara.

W 2018 roku z ramienia Stowarzyszenia MISEVI Polska na misję wyjechało 28 wolontariuszy. Pracowali na Madagaskarze, w Kazachstanie i Ukrainie. Ich praca polegała głównie na pomocy medycznej i wsparciu edukacyjnym lokalnych środowisk.

Podczas gali, która rozpocznie się 27 października o godz. 16:00 w krakowskim Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy (ul. Stradomska 4), otwarta zostanie również wystawa „Piękni ludzie II”. Ekspozycja stanowi reportaż dokumentujący bezdomność w Odessie, a jej autorem jest Anioł Wyrozębski – fotograf i absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Gala MISEVI Polska każdego roku cieszy się zainteresowaniem przede wszystkim ludzi młodych. Na wydarzeniu chętnie pojawiają się też przedstawiciele firm wspierających inicjatywy społeczne oraz instytucji związanych z pomocą rozwojową. Podczas spotkania wręczane są podziękowania dla darczyńców i partnerów MISEVI Polska.

Stowarzyszenie MISEVI Polska działa od początku 2017 r. i stanowi część międzynarodowego Stowarzyszenia Świeckich Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Wolontariusze stowarzyszenia to głównie studenci. Organizacja łączy młodych ludzi, którzy wierząc, że świat można zmienić, w realny sposób wspierają tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Na chwilę obecną w Polsce działa w niej ponad 100 wolontariuszy.

 

KAI, luk / Kraków
Fot. Łukasz Kaczyński | krakow.gosc.pl

ZOBACZ TAKŻE