STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WYJDŹ NA KRÓTKI SPACER Z JEZUSEM! – TRANSMISJA ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU Z BAZYLIKI MARIACKIEJ

Wyjdź na krótki spacer z Jezusem! – transmisja adoracji Najświętszego Sakramentu z bazyliki Mariackiej

- Nie musisz wychodzić poza cztery ściany, by Go spotkać. Zanurz się w modlitwie i wyjdź na krótki spacer z Jezusem - zachęca wspólnota Chrystus w Starym Mieście, która w każdy ostatni czwartek miesiąca prowadzi adorację Najświętszego Sakramentu w bazylice Mariackiej. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną marcowe nabożeństwo nie może odbyć się jak co miesiąc, jednak zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę poprzez transmisję online.
Co miesiąc adoracja organizowana w kościele Mariackim gromadzi setki wiernych, młodych krakowian, ale nie tylko. Podczas nabożeństwa wspólnota wychodzi także na Rynek Główny, aby ewangelizować i zachęcać do wejścia, aby choć chwilę poświęcić na osobistą rozmowę z Chrystusem. – Podczas adoracji możemy odnaleźć pokój i radość, kiedy wszystkie swoje sprawy, problemy, cierpienia oddajemy Jezusowi – tłumaczą organizatorzy.

26 marca wspólnota Chrystus w Starym Mieście miała obchodzić 8. rocznicę swojego powstania, a okazją do dziękczynienia miała być adoracja “Zobacz więcej!”. Ze względu panujący stan epidemii niemożliwe jest fizyczne spotkanie w bazylice Mariackiej, dlatego nabożeństwo będzie transmitowane na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej oraz na stronie www.mariacki.com.

O godz. 18.30 duszpasterz wspólnoty ks. Paweł Głowacz odprawi Mszę świętą, a o godz. 19.30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu.

– Mamy takie pragnienie, by ten wieczór spędzić u każdej polskiej rodziny i wierzymy, że tego chce Chrystus. Daj się zaprosić w tym trudnym i niezrozumiałym dla wielu okresie. Zaufaj! – zapraszają członkowie wspólnoty, zachęcając do włączenia się we wspólną modlitwę.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE