STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / „WYSZYŃSKIEGO I WOJTYŁY GRAMATYKA ŻYCIA”

„Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia”

W parafii pw. NMP Matki Kościoła w Brzeziu koło Zabierzowa otwarto wystawę „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia".

Wystawa została przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej IPN oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego z okazji przypadającego w październiku 2018 roku 70. jubileuszu objęcia przez Stefana Wyszyńskiego tronu prymasowskiego i 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Wystawa będzie prezentowana w  parafii  do 11 października . Została skomponowana przez zestawienie zdjęć archiwalnych i cytatów, a kluczem do jej zrozumienia jest otwarty katalog pojęć, będących filarami, na których opierają się – jak to nazwał Karol Wojtyła – „gramatyki życia” zarówno jednostek jak i całych społeczności.

Wystawa przenosi zwiedzających w świat zagadnień filozoficznych, moralnych i historycznych. Przypomina wskazówki i przestrogi, jakie kard. Stefan Wyszyński i św. Jan Paweł II pozostawili Polakom na czas wytyczania naszej przyszłości już bez ich bezpośredniej pomocy.  Ekspozycja składa się z 16 plansz w rozmiarze 70×100 cm i można ją zwiedzać w każdą niedzielę po Mszach św. o godz. 8.00 i 10.00.

PLIKI DO ŚCIĄGNIĘCIA