STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / XII PIESZA PIELGRZYMKA Z ŁAGIEWNIK DO SANKTUARIUM W KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

XII Piesza Pielgrzymka z Łagiewnik do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej

Ponad 700 osób przybyło w pieszej pielgrzymce z Łagiewnik do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę 25. maja. Pielgrzymi rozpoczęli wędrówkę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie.

Do Kalwarii Zebrzydowskiej przybyli tuż przed godz. 19.00. Na Placu Rajskim przed bazyliką oddali pokłon Matce Bożej Kawaryjskiej i wypuścili do nieba balony splecione w formie różańca oraz złożyli przed cudownym obrazem czerwone róże. Na zakończenie pielgrzymki uczestniczyli we Mszy św.

Pielgrzymka nazywana ‘Majówką w drodze’ odbyła się po raz dwunasty i jest inicjatywą ks. Piotra Waligóry, który pochodzi z Kalwarii Zebrzydowskiej.

Za: kalwaria.eu