STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / XIII OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA HONOROWYCH DAWCÓW KRWI I SZPIKU KOSTNEGO PCK

XIII Ogólnopolska Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego PCK

Krwiodawcy Polskiego Czerwonego Krzyża we współpracy z Małopolskim Oddziałem Okręgowym PCK po raz XIII organizują Ogólnopolską Pielgrzymkę Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Tegoroczna pielgrzymka odbędzie się w dniu 20 lipca 2019 roku i podobnie do lat ubiegłych, będzie połączoną z akcją krwiodawstwa  w ramach inicjatywy „Wakacyjna kropla krwi”. Jednocześnie będzie ona wyjątkowym wydarzeniem realizowanym w rocznicę 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.

Serdecznie zapraszamy krwiodawców wraz z członkami rodziny, przyjaciółmi, znajomymi i  sympatykami Polskiego Czerwonego Krzyża do udziału w tej niezwykłej uroczystości.

Program pielgrzymki:

8.00 – 11.00 – Rejestracja grup i przyjmowanie zgłoszeń darów ofiarnych
9.00 – 14.00 – Pobór krwi oraz rejestracja Dawców Szpiku Kostnego
10.00 – 11.15 – Droga Krzyżowa z rozważaniami
11.45 – Zbiórka i formowanie się pocztów sztandarowych
12.00 – Msza Święta w intencji krwiodawców i pielgrzymów, w czasie Mszy Akt Zawierzenia
13.30 – Obiad

Więcej informacji oraz zgłoszenia: XIII Ogólnopolska Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego PCK

Za: kalwaria.eu