STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / XIV RAJD GÓRSKI SZLAKIEM PAPIESKIM W TYMBARKU

XIV Rajd Górski Szlakiem Papieskim w Tymbarku

Po raz czternasty w Tymbarku, 10 czerwca 2021 roku, zorganizowano Rajd Górski „ Szlakiem Papieskim” na trasie Tymbark -Góra Paproć - Tymbark. W rajdzie udział wzięli  uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Piekiełku, Szkoły Podstawowej w Podłopieniu, Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku oraz Jednostki tymbarskiego Strzelca wraz z opiekunami.

Celem rajdu było uczczenie pamięci Wielkiego Rodaka Papieża, Świętego Jana Pawła II oraz popularyzacja turystyki w tym ścieżki dydaktyczno – przyrodniczej na górze Paproć. Młodzież po dotarciu na szczyt góry wzięła udział w Mszy św. w intencji uczestników rajdu oraz turystów przemierzających trasę ścieżki, którą z intencji Rady Gminy Tymbark. odprawił proboszcz parafii Tymbark. ks. dr Jan Banach.

Po Eucharystii nastąpiło oficjalne otwarcie i poświęcenie  ścieżki dydaktyczno – przyrodniczej. Ostatnim punktem tegorocznego rajdu było wspólne odśpiewanie ulubionej pieśni Ojca Świętego – “Barki”.

Tekst i fot.: Robert Nowak