STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / XIX MISTRZOSTWA POLSKI LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ O PUCHAR KNC

XIX Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej o Puchar KnC

W finale ogólnopolskim XIX Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej o Puchar KnC, który został rozegrany w dniach 24 - 25 czerwca b.r. w Łodzi, Archidiecezję Krakowską reprezentowało dziesięć drużyn.

W rozgrywkach wzięli udział nasi mistrzowie diecezjalni w poszczególnych kategoriach oraz wicemistrzowie i drużyny z trzecich miejsc. Dziesiątą drużyną byli obrońcy mistrzowskiego tytułu z ubiegłego roku. Tegoroczne wyniki, uzyskane łącznie przez drużyny, są najlepszymi w historii naszego osiemnastoletniego udziału w finale ogólnopolskim. Gratulujemy!

Wyniki drużyn reprezentujących naszą Archidiecezję:

Lektorzy z Parafii MB Wspomożenia Wiernych w Skawie zajęli 1 miejsce w kategorii lektor starszy (roczniki 2003-2007) oraz lektorzy z Parafii Wszystkich Świętych w Zakliczynie zajęli 1 miejsce w kategorii lektor młodszy (roczniki 2008 – 2011). Tym samym mają zagwarantowany udział w finale ogólnopolskim kolejnej edycji turnieju.

Lektorzy z Parafii św. Michała Archanioła w Ostrowsku zajęli 4 miejsce w kategorii lektor młodszy (roczniki 2008 – 2011).

Ministranci z Parafii MB Ostrobramskiej w Krakowie – Wieczystej oraz z Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Spytkowicach w kategorii ministrant (roczniki 2012-2016) doszli do rozgrywek fazy pucharowej odpadając w 1/4 finału (miejsca od 5 do 8).

Lektorzy z Parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Sygneczowie w kategorii lektor młodszy (roczniki 2008 – 2011) oraz lektorzy z Parafii Wniebowzięcia NMP w Ludźmierzu i z Parafii św. Joachima w Skawinkach w kategorii lektor starszy (roczniki 2003 – 2007) doszli do rozgrywek fazy pucharowej odpadając w 1/8 finału (miejsca od 9 do 16).

Ministranci z Parafii Ducha Świętego w Podstolicach w kategorii ministrant (roczniki 2012 – 2016) oraz lektorzy z Parafii Wszystkich Świętych w Zakliczynie w kategorii lektor starszy (roczniki 2003 – 2007) zakończyli rozgrywki w fazie grupowej. W finale B zajęli odpowiednio miejsca 1 i 2, co w ostatecznej klasyfikacji dało im miejsca 17 i 18 w swoich kategoriach, a w kategorii Lektor Starszy i w finale B zajęli 3 miejsce czyli 19 w całym turnieju.

Warto przypomnieć dużą skalę rozgrywek w naszej Archidiecezji. W tegorocznej edycji eliminacji diecezjalnych wzięło udział 218 parafii. Na boiskach zagrało 2884 ministrantów i lektorów. W październiku wystartują w dekanatach zapisy do kolejnej edycji rozgrywek. Już dzisiaj zapraszamy do udziału. Króluj nam Chryste!

Ks. Artur Czepiel i ks. Jarosław Chlebda | Koordynatorzy diecezjalni turnieju