STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / XVIII MISTRZOSTWA POLSKI LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ O PUCHAR KNC 2022/2023

XVIII Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej halowej o puchar KNC 2022/2023

Z radością informujemy, że - decyzją Organizatorów - naszą Archidiecezję w finale ogólnopolskim, który zostanie rozegrany w dniach 26 - 27 czerwca b.r. w Gnieźnie, będzie reprezentować aż dziesięć drużyn.

Oprócz mistrzów diecezjalnych w poszczególnych kategoriach, do rozgrywek zakwalifikowano również wicemistrzów oraz drużyny z trzecich miejsc. Dziesiątą drużyną będą obrońcy mistrzowskiego tytułu w kategorii lektor młodszy z ubiegłego roku.

Pełna lista drużyn reprezentujących naszą Archidiecezję:

Ministrant (roczniki 2011-2014)

Parafia Wszystkich Świętych w Zakliczynie

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Spytkowicach

Parafia Ducha Świętego w Podstolicach

Lektor młodszy (roczniki 2007-2010)

Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Frydmanie

Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Żarkach

Parafia MB Ostrobramskiej w Krakowie – Wieczystej

Parafia św. Joachima w Skawinkach

Lektor starszy (roczniki 2002-2006)

Parafia MB Wspomożenia Wiernych w Skawie

Parafia Przemienienia Pańskiego w Makowie Podhalańskim

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzeźnicy

Warto przypomnieć dużą skalę rozgrywek w naszej Archidiecezji. W tegorocznej edycji eliminacji diecezjalnych wzięły udział 203 parafie. Na boiskach zagrało 2680 ministrantów i lektorów. Drużynom jadącym do Gniezna gratulujemy udziału w etapie ogólnopolskim i życzymy sukcesów na boisku. W październiku wystartują w dekanatach zapisy do kolejnej edycji rozgrywek. Już dzisiaj zapraszamy do udziału. Króluj nam Chryste!

Ks. Artur Czepiel i ks. Jarosław Chlebda | koordynatorzy diecezjalni turnieju