STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / XXII DZIEŃ PAPIESKI W KRAKOWIE

XXII Dzień Papieski w Krakowie

Wielkimi krokami zbliża się XXII Dzień Papieski, który w tym roku w całej Polsce oraz środowiskach polonijnych obchodzony będzie 16 października. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło „Blask Prawdy”, które jest zarazem tytułem jednej z encyklik św. Jana Pawła II. Dzień Papieski to szczególnie ważny moment dla Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża stanowi dla członków Fundacji motywację do jeszcze głębszego pochylenia się nad tajemnicą jego świętości, życia i nauczania. W tym dniu młodzi, zdolni ludzie z niezamożnych rodzin wychodzą na ulice miast, aby dać świadectwo swojej wiary i prosić ludzi o inwestycję w ich marzenia i rozwój.

Obchody XXII Dnia Papieskiego w Krakowie rozpoczną się już w najbliższą sobotę. O godzinie 17.00 na Rynku Głównym w Krakowie stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zaproszą wszystkich mieszkańców i turystów miasta do wspólnego tańca – Belgijki. Okazją do przedłużenia czasu radości we wspólnocie będzie Msza Święta o godzinie 18.00 w kościele św. Barbary na Małym Rynku oraz czuwanie modlitewne ze św. Janem Pawłem II prowadzone przez studentów.

Centrum obchodów XXII Dnia Papieskiego stanowić będzie uroczysta Msza Święta o godz. 9.30 w Sanktuarium św. Jana Pawła II, której przewodniczył będzie ks. abp Marek Jędraszewski.

Ponadto w dwóch lokalizacjach będą miały miejsce Miasteczka Rodzinne. W godzinach 7.00 – 14.00 przy parafii św. Jadwigi (ul. Władysława Łokietka 60) oraz w Centrum św. Jana Pawła II na Białych Morzach, przy ulicy Totus Tuus 34, dostępnych będzie wiele atrakcji dla dzieci tj. malowanie twarzy, fryzury, balonowe figurki, kolorowanki i wiele innych. Nie zabraknie również słodkiego poczęstunku dla całej rodziny. A wszystko przygotowane przez krakowskich stypendystów FDNT.

Przez cały październik przeprowadzana będzie ogólnopolska zbiórka na stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży. W mieście z łatwością będzie można zauważyć żółte chusty, czyli jeden z atrybutów osób prowadzących zbiórkę. Młodzież można wesprzeć również bez wychodzenia z domu. Korzystając z portalu e-zbiórka, szybko i bezpiecznie można przelać dowolną kwotę do dowolnej wirtualnej puszki stypendysty. Wszystkie złożone ofiary trafią na konto Fundacji i będą służyć ponad 2000 młodych, ambitnych ludzi.

Za wszystkie przekazane ofiary, życzliwość i dobre słowo stypendyści składają ogromne wyrazy wdzięczności, a wszystkich Darczyńców polecają Panu Bogu w codziennych modlitwach.

FDNT