STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / Z KOLĘDĄ W ŁAGIEWNIKACH

Z kolędą w Łagiewnikach

Blisko sto osób i instytucji odwiedzą z kolędą w tym roku klerycy piątego roku Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. W piątek – 10 stycznia – dotarli do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, gdzie przywitali ich bp Jan Zając oraz ks. Zbigniew Bielas, kustosz Sanktuarium.

Z kolędą w Łagiewnikach

Przebrani w kolorowe stroje, z gwiazdą, gitarą i akordeonem klerycy WSD podtrzymują piękny zwyczaj i chodzą po kolędzie. Jak wyjaśniają, w tym roku na „mapie kolędowej” mają blisko sto osób i różnych instytucji. Byli już m.in. u kard. Stanisława Dziwisza, kard. Mariana Jaworskiego, biskupów krakowskich, a także bp. Romana Pindla w Bielsku-Białej, oraz u wielu wykładowców. Dziś dotarli do Łagiewnik, a w najbliższych dniach wybierają się do krakowskiej kurii, do Sanktuarium św. Jana Pawła na Białych Morzach oraz do domu księży emerytów w Swoszowicach.

Kleryk Wojciech Leśniak powiedział nam: – Tradycja kolędowania w naszym seminarium istnieje już od dziesięciu lat. W okresie Bożego Narodzenia klerycy piątego roku przebierają się za kolędników i wędrują po Krakowie. W ten sposób podtrzymujemy tradycję, a jednocześnie zbieramy środki na różne potrzeby.

Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie przez cały rok służą w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, pomagając przy organizacji liturgii.

Małgorzata Pabis | Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
ZOBACZ TAKŻE