STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / Z ŁAGIEWNIK DO KALWARII

Z Łagiewnik do Kalwarii

W sobotę rano – 28 maja – z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach wyruszyła piesza pielgrzymka do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pątników, którzy zgromadzili się w Bazylice, na pielgrzymi szlak pobłogosławił ks. Zbigniew Bielas, rektor łagiewnickiego Sanktuarium.
Pielgrzymka z Łagiewnik do Kalwarii odbywa się w tym roku już po raz piętnasty. Pielgrzymi modlitwą przy Panu Jezusie Miłosiernym rozpoczynają swoją drogę do Kalwarii Zebrzydowskiej. – Jakaż to wielka radość widzieć Pielgrzymów. Serdecznie Was witam w naszej Bazylice Bożego Miłosierdzia – witał ruszających w drogę ks. Zbigniew Bielas.

Rektor łagiewnickiego Sanktuarium przypomniał, że 20 lat św. Jan Paweł II przybył do Polski i połączył w sposób szczególny dwa miejsca: Sanktuarium w Łagiewnikach, gdzie zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu i Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie zawierzył świat, Kościół, siebie samego i różne stany Matce Bożej Kalwaryjskiej, do której zwrócił się „Witaj Królowo, Matko Miłosierdzia”. – Rok temu rozpoczęliśmy przygotowania do 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu i ponad sto miejsc na całym świecie dołączyło do naszej inicjatywy. Dziś Wasza obecność w tym miejscu to także taki widzialny znak, że zawierzacie się Bożemu Miłosierdziu. Bo „Miłosierdzie jest nadzieją dla świata”. Niech ten Wasz pielgrzymi szlak będzie i szlakiem papieskim i szlakiem modlitwy o miłosierdzie dla współczesnego świata – mówił ks. Bielas.

Przed błogosławieństwem Pielgrzymi odmówili wspólnie Akt zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu i wyruszyli w drogę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Na pielgrzymi szlak wyruszyło kilkaset osób, a wśród nich także dzieci – m.in. trzyletnia Basia i sześcioletni Andrzejek z rodzicami.

Opiekunem i organizatorem pielgrzymki jest ks. Piotr Waligóra.

Małgorzata Pabis | Rzecznik prasowy Sanktuarium

Galeria

ZOBACZ TAKŻE