STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / “Z LOLKIEM DO SZKOŁY” – KOLEJNA EDYCJA AKCJI MUZEUM DOM RODZINNY OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

“Z Lolkiem do szkoły” – kolejna edycja akcji Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II

Na progu nowego roku szkolnego Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach po raz szósty przygotowało akcję Z Lolkiem do szkoły. Celem projektu jest udzielenie wsparcia wadowickim rodzinom borykającym się z problemami materialnymi. Mają temu służyć paczki ze szkolną wyprawką.

“Z Lolkiem do szkoły” – kolejna edycja akcji Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II

 

We wszystkich szkołach niech panuje duch koleżeństwa i wzajemnego szacunku (…) – Jan Paweł II, Łowicz 14 czerwca 1999r.

 

Finał akcji odbył się 29 sierpnia br. Dzieci, którym towarzyszyli rodzice spotkały się w Sali Teatralnej Domu Katolickiego. Zanim odebrały paczki przygotowane dzięki życzliwości i hojności Pana Jana Burkata – właściciela sieci galerii handlowych „Jan” oraz Pana Andrzeja Dąbrowskiego – Prezesa Zakładów Przemysłu Cukierniczego „SKAWA”, wzięły udział w warsztatach poświęconych tematyce edukacji na przełomie lat dwudziestych i trzydziestych ub. w. Dzięki nim mogły dowiedzieć się jak wyglądała nauka gdy do szkoły chodził Karol Wojtyła oraz zobaczyć jakimi przyborami posługiwano się w tamtych czasach.

W tym roku po konsultacjach z kadrą pedagogiczną Muzeum zdecydowało się objąć pomocą grupę siedemnastu dzieci, rozpoczynających we wrześniu naukę w klasach I-III w wadowickich szkołach podstawowych. Wychodząc naprzeciw problemom dotykającym najmłodszych przedstawicieli naszej lokalnej społeczności, przygotowano paczki odpowiadające realnym potrzebom dzieci przy jednoczesnym uwzględnieniu ich pasji i szczególnych uzdolnień. Poza plecakami, zeszytami czy przyborami piśmienniczymi znalazły się w nich również artykuły plastyczne, sprzęt sportowy oraz słodycze.

Miejmy nadzieję, że dzięki tej akcji można ułatwić dzieciom start w nowy rok szkolny, a także przysporzyć im oraz ich rodzinom radości i uśmiechu.

 

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

Galeria

ZOBACZ TAKŻE