STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / Z MATKĄ BOŻĄ KALWARYJSKĄ NA ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY DO PANAMY

Z Matką Bożą Kalwaryjską na Światowe Dni Młodzieży do Panamy

W najbliższych dniach w Panamie odbędą się kolejne Światowe Dni Młodzieży. Pierwsze grupy już dotarły na miejsce. Na spotkaniu młodych z Ojcem Świętym nie zabraknie kalwaryjskiego akcentu. Wśród licznych wizerunków NMP z całego świata będzie również obecna kopia cudownego obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej.

Z Matką Bożą Kalwaryjską na Światowe Dni Młodzieży do Panamy

Kustosz sanktuarium – o. Konrad Cholewa, który będzie reprezentował klasztor podczas ŚDM, zaznacza, że Matka Boża Kalwaryjska była szczególnie bliska twórcy spotkań młodzieży z całego świata – św. Janowi Pawłowi II, stąd obecność tego obrazu nie jest przypadkowa.

„Cieszę się bardzo, że odpowiedzialni za organizację ŚDM kapłani z Archidiecezji Krakowskiej postarali się, aby i obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej był obecny w Panamie” – mówi kustosz.

„Dołączyłem do grupy młodzieży, która wyrusza na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem do Panamy z mojej rodzinnej parafii w Bieńkówce. Będziemy mieć podwójne wsparcie, gdyż w Bieńkówce też jest obraz Matki Bożej – Bieńkowskiej. Zabieram w sercu na to spotkanie całą moją wspólnotę klasztorną, wszystkich kalwaryjskich pielgrzymów i ich intencje” – dodaje o. Konrad.

Tegoroczne spotkanie młodych odbywa się pod hasłem: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”. Na Maryję – wzór do naśladowania – wskazał papież Franciszek już podczas ŚDM w Krakowie. Wtedy też na spotkaniu z wolontariuszami osobiście modlił się przed cudownym kalwaryjskim obrazem.

 

Biuro Prasowe Sanktuarium
Fot. Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska

ZOBACZ TAKŻE