STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / Z OPŁATKIEM NA LOTNISKU W BALICACH

Z opłatkiem na lotnisku w Balicach

  - Niech Nowy Rok 2019 będzie spełnieniem marzeń i oczekiwań, ale także, niech będzie czasem wspólnego budowania wspólnego dobra jakim jest Polska - mówił abp Marek Jędraszewski podczas spotkania opłatkowego w Porcie Lotniczym Kraków-Balice.

Z opłatkiem na lotnisku w Balicach

Metropolitę i wszystkich zebranych przywitał prezes Zarządu Kraków Airport Radosław Włoszek. Podkreślił, że 100-lecie odzyskania niepodległości to także sto lat polskiego lotnictwa. Powiedział, że kończący się rok był ważny dla krakowskiego lotniska ze względu na 6 milionów odprawionych pasażerów czy tworzenie planu generalnego na najbliższe lata. Zaznaczył, że przyszły rok nie zapowiada się jako łatwiejszy i także będzie wymagał zaangażowania i współpracy. Podziękował również wszystkim pracownikom, że mimo nierzadko różnych poglądów potrafią znaleźć wspólne, korzystne rozwiązania dla krakowskiego lotniska.

Dyrektor gabinetu ministra infrastruktury Tomasz Tomala odczytał słowo skierowane na dzisiejszą uroczystość od ministra Andrzeja Adamczyka, w którym życzył, by Nowy Rok był pełen pomyślności, zdrowia i zrealizowanych planów.
– Niech radość z Bożego Narodzenia i noworoczna energia pozwoli z nadzieją i zapałem realizować zadania całej lotniczej rodzinie Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II w Balicach – napisał minister Adamczyk.

Wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec podziękował prezesowi oraz wszystkim pracownikom lotniska za ich ogromną pracę na rzecz rozwoju tego miejsca. Życzył, aby w okresie świątecznym mogli zapomnieć o swojej ciężkiej pracy, jaką dla podróżujących wykonują na co dzień.

Abp Marek Jędraszewski podkreślił, że fragment Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa, który będzie w najbliższych dniach wielokrotnie odczytywany kończy się opisem śpiewu aniołów „chwała na wysokości Bogu a na ziemi pokój ludziom dobrej woli”.
– To, że co roku gromadzimy się na spotkania opłatkowe i co roku z wielką radością i oczekiwaniem, nostalgią i wzruszeniami przeżywamy te święta to właśnie dlatego, że czujemy i jednocześnie pragniemy, żeby spełniły się wobec nas śpiewy anielskie „pokój ludziom dobrej woli”, „pokój ludziom Bożego upodobania”.

Metropolita podkreślił, że mimo różnic przekonań, doświadczeń i pokoleń to nas naprawdę łączy – pragnienie, by być ludźmi dobrej woli, wielkiej życzliwości i otwartości serca. A będąc takimi, zasługujemy na miano „ludzi Bożego upodobania”.
– Życzę, żeby te święta po raz kolejny wpisały się w te niezapomniane chwile, do których chce się wracać i które ciągle na nowo budzą oczekiwanie kolejnych.

Arcybiskup przypomniał także, że nadchodzący rok również będzie brzemienny w setne rocznice, ponieważ był to czas tworzenia się wszystkich struktur polskiego państwa.
– Niech Nowy Rok 2019 będzie spełnieniem marzeń i oczekiwań, ale także, będzie czasem wspólnego budowania wspólnego dobra jakim jest Polska.

FOTORELACJA

Justyna Walicka | Archidiecezja Krakowska
Fot. Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska
Video Katarzyna Katarzyńska | Archidiecezja Krakowska

Opłatek w Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II w Krakowie Balicach | Abp Marek Jędraszewski, 21.12.2018

ZOBACZ TAKŻE