STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ZACZERPNIJ ZE „ŹRÓDŁA”

Zaczerpnij ze „Źródła”

14 października, w niedzielę ukaże się nowy numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło”, którego tematem wiodącym jest 40. rocznica wyboru ks. kard. Karola Wojtyły na papieża.

Zaczerpnij ze „Źródła”

Najnowszy numer Tygodnika Rodzin Katolickich „Źródło” nawiązuje do tamtych wydarzeń sprzed 40 lat. Warto przypomnieć sobie chwile, które dla wielu z nas były najważniejszymi dniami.  Żyliśmy przytłoczeni szarością komunistycznej rzeczywistości, bez nadziei. I wtedy stał się cud, świat usłyszał słowa: „Ogłaszam wam radość wielką. Mamy Papieża!”. Arcybiskup Metropolita Krakowski ks. kard. Karol Wojtyła został wybrany papieżem Kościoła powszechnego i przyjął imię Jana Pawła II. Nikt nie przewidywał, jakie przełomowe znaczenie będzie miał ten pontyfikat i jak szybko, za sprawą tego Papieża, Duch Święty odnowi oblicze Tej ziemi. W wywiadzie Bożeny Weber, ks. kard. Stanisław Dziwisz wspomina wydarzenia sprzed 40 lat, które dały Kościołowi wybitnego Papieża, zatroskanego o Chrystusową owczarnię.

Ks. Zbigniew Kapłański w swoim artykule zastanawia się nad stwierdzeniem – jesteśmy dumni z naszego Papieża, ale nie znamy, nie stosujemy jego nauczania w życiu codziennym. Trudno się z tym nie zgodzić, bo mało kto potrafi wymienić ogłoszone przez niego encykliki i adhortacje, ale… nie jest tak źle. Z zebranych dowodów – od katechetów, rodziców, od „zwykłych ludzi” – wynika, że jednak jesteśmy przeniknięci atmosferą Jego nauczania.

Redakcja TRK „Źródło” zaprasza do Muzeum przy Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” na nową wystawę „Karol Wojtyła. Trentino”. Ma ona na celu przypomnienie papieskich wizyt w tym pięknym, włoskim regionie.

W „Źródle” można przeczytać także relację z IX Pielgrzymki Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Wzięło w niej udział ponad dwa i pół tysiąca osób. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa „Boże, coś Polskę”.

Agnieszka Bialik w swoim artykule przywołuje podniosłe chwile polskich siatkarzy, którzy w wielkim finale mistrzostw świata pokonali Brazylię, broniąc tytułu wywalczonego przed czterema laty w Polsce.

Najnowszy numer do nabycia w kościołach, serdecznie zapraszamy do lektury!

Zamówienia „Źródła” można dokonać dzwoniąc pod numer telefonu: 12 423 22 57.

https://www.youtube.com/watch?v=AkcY_qiymyU&t=1s

 

Joanna Banasik / Źródło

ZOBACZ TAKŻE