STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ZAPISY NA FORUM MŁODYCH ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

Zapisy na Forum Młodych Archidiecezji Krakowskiej

„Wstań! Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś!” – te słowa towarzyszyć będą młodym, przeżywającym na całym świecie XXXVI Światowy Dzień Młodzieży. W Archidiecezji Krakowskiej obchody ŚDM potrwają cały weekend jako Forum Młodych.Forum Młodych jest wydarzeniem organizowanym wspólnie przez ruchy młodzieżowe Archidiecezji Krakowskiej, skierowanym do wszystkich młodych, którzy w dwóch grupach wiekowych – uczniów szkół średnich oraz studentów i młodzieży pracującej – spotkają się, aby dyskutować, poznać się oraz wspólnie modlić. Miejscem Forum jest tradycyjnie VIII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie, gdzie uczestnicy przybędą w piątek 19 listopada po południu, jednak dynamiczny program poprowadzi uczestników do ważnych miejsc związanych z duszpasterstwem młodzieży: kościoła św. Mikołaja, kolegiaty akademickiej św. Anny oraz katedry na Wawelu.

Podczas Forum uczestnicy będą dyskutować na temat wyników ankiety przeprowadzanej obecnie w szkołach i wspólnotach, dotyczącej religijności młodych ludzi, a wypracowane przez nich wnioski będą jednym z elementów wkładu młodzieży w trwające obecnie przygotowania do synodu o synodalności. Wezmą także udział w integracyjnej grze miejskiej. Sobotni wieczór  będzie czasem Eucharystii i uwielbienia – wspólnej modlitwy młodych wszystkich ruchów i wspólnot w intencji Kościoła.

W tym roku po raz pierwszy po zmianie terminu przez Papieża Franciszka Światowy Dzień Młodzieży obchodzony jest nie w Niedzielę Palmową, a w Niedzielę Chrystusa Króla. Młodzież uda się z kopiami symboli Światowych Dni Młodzieży do Królewskiej Katedry na Wawelu, gdzie będzie uczestniczyć w Eucharystii sprawowanej przez abp Marka Jędraszewskiego. Po niej wszyscy uczestnicy ŚDM będą mieli możliwość wzięcia udziału w targach wspólnot, poczęstunku oraz spotkaniu informacyjnym na temat wyjazdu do Lizbony w 2023 roku.

Forum Młodych w roku 2020 nie odbyło się ze względu na pandemię, dlatego organizatorzy liczą na liczny udział młodych w tegorocznej edycji – bezpośredni, poprzez udział w wydarzeniu, lub chociaż pośredni, poprzez wypełnienie ankiety.

Zapisy na forum: http://bit.ly/forummlodych2021

Ankieta „PorozmawiajMY o Kościele”: http://bit.ly/ankietaforum2021

Szczegóły na stronie: www.mlodzi.diecezja.pl

Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej

Galeria

ZOBACZ TAKŻE