STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ZAPROSZENIE METROPOLITY KRAKOWSKIEGO ABP. MARKA JĘDRASZEWSKIEGO NA PIELGRZYMKĘ RODZIN DO KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

Zaproszenie metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej

– Pragnę zaprosić wszystkich do wzięcia udziału w pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej 17 września, gdzie będziemy dziękować Panu Bogu za dar beatyfikacji kolejnych świadków wiary - Rodziny Ulmów – mówi abp Marek Jędraszewski, zapraszając rodziny Archidiecezji Krakowskiej na coroczną pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej.– Pragnę zaprosić wszystkich do wzięcia udziału w pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej 17 września, gdzie będziemy dziękować Panu Bogu za dar beatyfikacji kolejnych świadków wiary – Rodziny Ulmów. Oni pokazali, co znaczy walczyć o ład moralny i zdać egzamin z wiary i próby charakteru – okazali się niezłomni. Ich trud niezłomności i codziennej miłości będzie okazją, by podziękować Bogu i stawiać sobie pytanie, jak to wygląda w naszych rodzinach – mówi metropolita.

31. Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się 17 września. Hasłem tegorocznej  pielgrzymki są słowa Jana Pawła II:  Miłość, która jest gotowa oddać życie, nie zginie, które równocześnie są myślą przewodnią Pielgrzymki Archidiecezji Krakowskiej na Beatyfikację Sług Bożych Rodziny Ulmów do Markowej 10 września 2023 r. oraz hasłem peregrynacji relikwii Rodziny Ulmów w naszej archidiecezji w roku 2024.

Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej  tradycyjnie rozpocznie się Drogą Krzyżową o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”. Następnie, o godz. 11.30, przy ołtarzu polowym zostanie odprawiona Msza św., której będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski. Jak co roku metropolita pobłogosławi przyniesione przez pielgrzymów ziarno na zasiew.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE