STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ZGŁOSZENIA DO II FESTIWALU MAŁYCH FORM TEATRALNYCH KAROLEK

Zgłoszenia do II Festiwalu Małych Form Teatralnych KAROLek

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich miłośników teatru, sztuki i kultury żywego słowa do udziału w II edycji Festiwalu Małych Form Teatralnych KAROLek.
Konkurs ma na celu poprzez inspirację osobą św. Jana Pawła II rozwijanie zdolności aktorskich wśród dzieci i młodzieży. W przeglądzie mogą uczestniczyć zespoły teatralne, skupiające dzieci, młodzież i dorosłych, działające  szkołach podstawowych, ponadpodstawowych, placówkach kultury, ośrodkach wychowawczych i innych podmiotach prowadzących działalność kulturalną a także osoby indywidualne.

Podczas Festiwalu należy przedstawić spektakl w dowolnie wybranej, co do formy i tematu, wypowiedzi teatralnej (teatr dramatyczny, muzyczny, monodram, pantomima, itp.), nawiązującej do wybranych dzieł Jana Pawła II, tekstów własnych bądź innych autorów, zawierające wartości i przesłania głoszone przez Papieża Polaka. Przy doborze repertuaru i jego opracowaniu teatralnym (tworzenie scenariusza, scenografia, reżyseria, muzyka, ruch) należy kierować się zarówno walorami artystycznymi i wychowawczymi utworów, jak i własną inwencją artystyczną oraz możliwościami wykonawczymi zespołów.

Warunkiem udziału w Festiwalu jest dostarczenie do dnia 24 maja 2024 nagrania spektaklu. Szczegóły tutaj.

fot. Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie

Galeria

ZOBACZ TAKŻE