STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ZMARŁ ANTOON VAN VLIET, PREZES FUNDACJI “TOTUS TUUS”

Zmarł Antoon van Vliet, prezes Fundacji “Totus Tuus”

- Z głębokim żalem, a zarazem z wiarą w udział w zmartwychwstaniu Chrystusa, pragniemy poinformować o śmierci pana Antoona van Vlieta, wielkiego przyjaciela i dobroczyńcy naszego seminarium - czytamy na stronie Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.16 grudnia 2021 roku, przeżywszy 79 lat, zasnął z nadzieją zmartwychwstania Antoon van Vliet, prezes Fundacji „Totus Tuus”, wieloletni przyjaciel i dobroczyńca Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 22 grudnia 2021 roku w kaplicy seminaryjnej Najświętszego Serca Pana Jezusa Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej:

9:50 – wprowadzenie trumny do kaplicy i modlitwa różańcowa

10:30 – Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem J.E. ks. abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego

12:30 – obrzędy ostatniego pożegnania na Cmentarzu Rakowickim

– Z głębokim żalem, a zarazem z wiarą w udział w zmartwychwstaniu Chrystusa, pragniemy poinformować o śmierci pana Antoona van Vlieta, wielkiego przyjaciela i dobroczyńcy naszego seminarium. Od roku 1981 pan Antoon van Vliet wraz z żoną, panią Mariką van Vliet-Molnár, organizował pomoc dla Kościoła w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki powołanej przezeń fundacji „Totus Tuus”, skupiającej m. in. holenderskich katolików, krakowskie seminarium zyskało wydatne wsparcie, które pozwoliło zapewnić godne warunki dla formacji przyszłych kapłanów. Ostatnie lata życia pan Antoon van Vliet spędził w Krakowie. Wraz z małżonką wielokrotnie odwiedzał naszą wspólnotę. Przykład jego żarliwej wiary i ogromnej życzliwości budzi w nas wdzięczność i pamięć. Niech Miłosierny Bóg przyjmie Go do chwały zbawionych – czytamy na stronie seminarium.

Zdj.: seminarium-krakow.pl
PLIKI DO ŚCIĄGNIĘCIA
ZOBACZ TAKŻE