22 stycznia 2022 r., odszedł do Pana śp. Andrzej Sionek, bliski współpracownik ks. Franciszka Blachnickiego, lider wspólnoty EnChristo, zasłużony ewangelizator.
Msza św. dziękczynna pogrzebowa za jego życie zostanie odprawiona w sobotę, 29 stycznia 2022 roku, o godzinie 10:30 w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie. Pochówek odbędzie się na cmentarzu Rakowickim godzinie 13:00.
Andrzej Sionek urodził się w Krakowie w 1953 roku. Od młodzieńczych lat zaangażowany był w Ruchu Światło-Życie, w którym był liderem wspólnot młodzieżowych i studenckich. Był organizatorem pierwszego seminarium Odnowy życia w Duchu Świętym w Krakowie w 1977 roku oraz pierwszych ewangelizacji w ramach Wielkiej Ewangelizacji „Ad Christum Redemptorem” (lata 1977-1978). Studiował fizykę jądrową na Uniwersytecie Jagiellońskim, jednak po uzyskaniu tytułu magistra zdecydował się nie kontynuować studiów w tym kierunku. Poświęcił się całkowicie służbie Kościołowi. Do 1993 roku jego życie i praca koncentrowały się przede wszystkim wokół Ruchu Światło-Życie, gdzie jako bliski współpracownik ks. Franciszka Blachnickiego został współodpowiedzialnym za tworzenie materiałów formacyjnych oraz organizację Centralnej Diakonii Modlitwy i Centralnej Diakonii Ewangelizacji.
Był nie tylko aktywnym organizatorem i animatorem w Ruchu Światło-Życie, ale także systematycznie pogłębiał swoją wiedzę w dziedzinie teologii, biblistyki, ewangelizacji. W 1986 roku uzyskał licencjat z teologii na KUL, a w 2000 roku obronił rozprawę doktorską pt. Posługa słowa w gminie korynckiej (1 Kor 12-14). Oprócz tego otrzymał roczne stypendium pastoralno-naukowe w Edynburgu (1986-87), brał udział w serii seminariów misyjnych w centrum szkoleniowym „Solasen” w Szwecji, a także uczestniczył w kongresach ewangelizacyjnych: Manila (Filipiny,1989); Surabaja (Indonezja, 1990).
Momentem przełomowym dla powstania Misji EnChristo było założenie w 1993 roku Szkoły Ewangelizacji i Życia Chrześcijańskiego, letniej stacjonarnej szkoły o charakterze ewangelizacyjnym i misyjnym zorientowanej na pomoc Kościołowi w byłych republikach Związku Radzieckiego. Była to jedyna w Polsce tego typu szkoła, formująca przyszłych ewangelizatorów i liderów wspólnot. Z tego dzieła narodziło się 2 lata później Stowarzyszenie „En Christo – katolicy w służbie ewangelizacji, odnowy życia i jedności chrześcijan” (1995), którego Andrzej Sionek był założycielem i dyrektorem. W latach 1993-1999 Szkoła organizowała liczne międzynarodowe seminaria oraz wyjazdy misyjne na Słowację, Łotwę, Litwę, Węgry, Ukrainę oraz do Czech, Rosji, Rumunii i Szkocji.
Od 2000 roku Andrzej Sionek wspólnie z żoną Sanitą prowadził i rozwijał Katolickie Stowarzyszenie EnChristo, w ramach którego zorganizował ponad 100 seminariów weekendowych poświęconych ewangelizacji, w szczególności kursom i weekendom Alpha, jedności chrześcijan, w szczególności kształtowaniu posługi jedności wśród liderów i młodego pokolenia, oraz formacji weekendowej skierowanej do kobiet i mężczyzn, małżeństw i rodzin, poświęconej budowaniu relacji przez młodych ludzi.
Andrzej Sionek współpracował blisko z ks. Peterem Hockenem, z którym zainicjował Coroczne Międzynarodowe Ekumeniczne Tygodnie Młodych.
W 2002 roku został stałym współpracownikiem Międzywydziałowego Instytutu Ekumenii i Dialogu Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. W 2012 roku został zaproszony do zespołu Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej. Praca w sekretariacie zaowocowała szczególnie dwiema inicjatywami ewangelizacyjnymi: „BMW” – czyli “Bliżej, Mocniej, Więcej” – ekumenicznej ewangelizacji na stadionie Cracovii w 2012 roku oraz Forum Nowej Ewangelizacji „Całą Ewangelię, Całe Ciało, Całemu Światu” w 2013 roku.
W 2018 roku został powołany w skład Rady Dialogu Ekumenicznego i Międzyreligijnego Archidiecezji Krakowskiej.