STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ZMARŁ ŚP. KS. PRAŁ. STANISŁAW KUCZEK

Zmarł śp. ks. prał. Stanisław Kuczek

W nocy z 7 na 8 lutego 2019 roku zmarł w Bielsku-Białej wieloletni proboszcz w parafii Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Trzebini koło Żywca ks. prałat Stanisław Kuczek. W tym roku skończyłby 80 lat. Jako kapłan przeżył 46 lat. W trzebińskiej parafii duszpasterzował przez 37 lat.

Zmarł śp. ks. prał. Stanisław Kuczek

Jak wspomina jeden z parafian wspólnoty w Trzebini Mariusz Hujdus, śp. ks. Stanisław był przewodnikiem duchowym dla wielu pokoleń mieszkańców podżywieckiej wioski. „Potrafił zarażać optymizmem, ale jednocześnie posiadał dar umiejętnego napominania, gdy widział, że coś jest nie tak. Kiedy po 37 latach żegnał się z parafią przechodząc na emeryturę, parafianie żegnali go ze łzami w oczach, ale on też nie powstrzymał łez wzruszenia żegnając się z nami. Zapamiętamy go jako człowieka dobrego, troskliwego, przepełnionego wiarą i pięknymi ideałami” – napisał dziennikarz.

Ks. Stanisław Kuczek urodził się 9 sierpnia 1939 r. w Gorzejowej, w diecezji tarnowskiej. Święcenia kapłańskie przyjął w 1973 r. Był pierwszym proboszczem erygowanej w 1982 roku parafii w Trzebini. Wcześniej, od 1977 roku, był budowniczym tutejszej świątyni, duszpasterzem niejednokrotnie szykanowanym za swe inicjatywy przez władze komunistyczne.

Od 2014 r. mieszkał do Domu Księży Emerytów w Bielsku-Białej. Od kilku lat zmagał się z chorobą.

Uroczystości pogrzebowe:

Importa w Trzebini w poniedziałek 11 lutego 2019 roku o godzinie 17:15 wprowadzenie ciała, o godzinie 18:00 Msza Święta, następnie nocne czuwanie.
Pogrzeb w Trzebini we wtorek 12 lutego 2019 roku o godzinie 13:00.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

ZOBACZ TAKŻE