STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ZMARŁ ŚP. KS. PRAŁAT CZESŁAW SANDECKI, PROBOSZCZ PARAFII PW. ŚW. JUDY TADEUSZA W KRAKOWIE-CZYŻYNACH, DZIEKAN DEKANATU KRAKÓW-MOGIŁA.

Zmarł śp. ks. prałat Czesław Sandecki, proboszcz parafii pw. św. Judy Tadeusza w Krakowie-Czyżynach, dziekan dekanatu Kraków-Mogiła.

25 października 2020 r. zmarł śp. ks. prałat Czesław Sandecki, proboszcz parafii pw. św. Judy Tadeusza w Krakowie-Czyżynach, dziekan dekanatu Kraków-Mogiła.

W pierwszym dniu pogrzebu, 28 października 2020 roku (środa), w kościele parafialnym pw. św. Judy Tadeusza w Krakowie-Czyżynach o godz. 14.00 będzie odprawiona Msza św. żałobna koncelebrowana przez kapłanów z rocznika święceń śp. Księdza Czesława.

Po modlitewnym czuwaniu, o godz. 16.00 Mszy św. będzie przewodniczył metropolita krakowski ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski z koncelebrą kapłanów dekanatu Kraków-Mogiła.

O godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo różańcowe, a o godz. 18.00 Msza św. z importą.

Natomiast w czwartek 29 października br., w kościele pw. Narodzenia NMP w Zielonkach o godz. 13.00 będzie celebrowana Msza pogrzebowa, której będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz (modlitwa różańcowa od g. 12.15), a po niej obrzędy pogrzebu na tamtejszym cmentarzu.