STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ZMARŁ ŚP. KS. WOJCIECH ŁOŚ

Zmarł śp. ks. Wojciech Łoś

Ks. Wojciech pochodził z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu. Zaangażowany w Służbę Liturgiczną i Ruch Światło Życie, w 2002 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Święcenia kapłańskie przyjął w 2008 roku z rąk Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza. Jako Diakon praktykę Duszpasterską spędził w parafii Brzączowice. Pracował w parafii św. Stefana w Lipnicy Małej a następnie był wikariuszem, a potem rezydentem w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP na os. Kalinowym w Krakowie. Od kilku lat zmagał się z ciężką chorobą, jednak dzielnie wypełniał swoje obowiązki duszpasterskie.

Zmarł śp. ks. Wojciech Łoś

Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek, 30.10.2018 r. w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP w Krakowie. Wprowadzenie ciała do kościoła i modlitwa o godz. 14.00. O godz. 15.00 Msza Święta pogrzebowa.
W środę, 31.10.2018 r. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu Msza Święta pogrzebowa o godz. 14.00, po której nastąpi odprowadzenie Zmarłego na cmentarz.
ZOBACZ TAKŻE