STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ZOSTAŃ STYPENDYSTĄ „INDEKSU MARZEŃ”

Zostań stypendystą „Indeksu Marzeń”

Już po raz siódmy Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” organizuje konkurs dla osób niepełnosprawnych, które chcą podnosić poziom swojej edukacji. Zgłoszenia do projektu „Indeks Marzeń” w ramach „Akademii Odnalezionych Nadziei” można nadsyłać do 28 września.

Zostań stypendystą „Indeksu Marzeń”

W konkursie mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne z całego kraju, które zdały maturę z dobrym wynikiem lub zaliczyły rok studiów z dobrym wynikiem, a także posiadają orzeczenie o niepełnosprawności. Ponadto muszą one nadesłać zaświadczenie potwierdzające osiągnięcia naukowe i list motywacyjny z uzasadnieniem dlaczego to one powinny zostać wyróżnione.

– Wiem o tym, że macie różne kłopoty – z dojazdami na uczelnię, z asystentem, z pomocami naukowymi. Możecie do nas wysyłać zgłoszenia, że potrzebna jest wam pomoc. Może ktoś z was skorzysta z „Indeksu Marzeń” – mówi w specjalnym filmiku promującym projekt Anna Dymna.

Jak podkreślają organizatorzy celem konkursu jest wyrównywanie szans między osobami sprawnymi i niepełnosprawnymi. „Konkurs ma ułatwić osobom niepełnosprawnym dostęp do nauki i realizowania życiowych planów oraz ambicji. Jednocześnie ma stanowić motywację do dalszej edukacji dla osób niepełnosprawnych, które rezygnują z podjęcia studiów z uwagi na trudną sytuację materialną” – wskazano w regulaminie.

Laureatom przyznane zostanie 9-miesięczne stypendium w każdorazowej wysokości 1000 zł (brutto). Szczegółowe informacje o wymaganych dokumentach oraz regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.mimowszystko.org.

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” została założona we wrześniu 2003 roku. Jej głównym celem jest pomoc dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Funkcję prezesa Fundacji pełni znana aktorka Anna Dymna.

 

KAI, luk / Kraków

ZOBACZ TAKŻE