STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ŹRÓDŁO NADZIEI NA BIAŁYCH MORZACH

Źródło nadziei na Białych Morzach

Od 16 marca duszpasterze sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach o godz. 21:37 błogosławią Najświętszym Sakramentem z wieży widokowej Kraków, Archidiecezję Krakowską, Polskę i cały świat.
W widokowej części wieży, zostały umieszczone relikwie św. Jana Pawła II, które podświetlone czynią z niej symboliczną latarnię morską prowadzącą żeglarzy do bezpiecznego portu – źródła nadziei. Chcemy tym znakiem przypomnieć naszego papieża rodaka, który zanurzony w codziennej modlitwie kontemplacyjnej przed Najświętszym Sakramentem trwał na niej we dnie i w nocy. Wierzymy, że dziś wspiera nas z domu Miłosiernego Boga i jak mówił kard. Joseph Ratzinger na jego pogrzebie: „Możemy być pewni, że nasz ukochany papież stoi teraz w oknie domu Ojca, patrzy na nas i nam błogosławi”.

Duszpasterze modlitwę rozpoczynają w Kaplicy Kapłańskiej, w której znajduje się płyta z grobu św. Jana Pawła II z jego relikwiami krwi. Kapłani proszą o wstawiennictwo św. Jana Pawła II w intencji chorych, cierpiących, o oddalenie pandemii koronawirusa, w intencji służb medycznych i wszystkich, którzy troszczą się o nasze bezpieczeństwo, a także za zmarłych. Przed rozpoczęciem procesji z Najświętszym Sakramentem modlą się Aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Następnie w ciszy udają się z Jezusem Eucharystycznym na wieżę. Z wysokości 50 m nad ziemią, odmawiają Kompletę i błogosławią Najświętszym Sakramentem cztery strony świata. Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem ma być umocnieniem w trudnych chwilach dla Krakowa, archidiecezji, naszej Ojczyzny i całego świata oraz źródłem duchowej mocy.

Równocześnie przez kolejne dni na facebookowej stronie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie duszpasterze proponują akcję #poznajSanktuarium #mimoDrzwiZamknietych. Każdego dnia zapraszają do trwania w milczeniu na osobistej modlitwie podczas błogosławieństwa o godz. 21:37. Tuż po tym czasie prezentować będą krótki klip przedstawiający wnętrze sanktuarium, tłumacząc symbolikę mozaik i kaplic wydobywając ich znaczenie. W ten sposób będzie można lepiej poznać miejsce dedykowane osobie i dziełu św. Jana  Pawła II.

Ks. RG

Galeria

ZOBACZ TAKŻE