STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ŻYCZENIA WIELKANOCNE OD WYDZIAŁU DUSZPASTERSTWA RODZIN

Życzenia wielkanocne od Wydziału Duszpasterstwa Rodzin

Niech czas Świąt Wielkanocnych obfituje w doświadczenie żywej obecności Zmartwychwstałego Pana...

Tajemnica świąt Wielkanocnych jest szczególną przestrzenią spotkania z Chrystusem, który przez swoją mękę i śmierć otwiera w nas pragnienie łaski. Jak pisał P. Claudel „zaspokoisz krzyż dopiero wówczas, gdy oddasz mu wszystko, co nie jest w tobie wolą Boga – odtrąconego”.

Obejmując sercem i modlitwą rodziny i małżeństwa naszej archidiecezji, osoby posługujące w duszpasterstwie rodzin naszej archidiecezji oraz wszystkich duszpasterzy, pragniemy życzyć, aby nadchodzący czas Świąt Wielkanocnych obfitował w doświadczenie żywej obecności Zmartwychwstałego Pana.

Przemienieni Jego łaską bądźmy w świecie znakiem chrześcijańskiej nadziei, która rodzi i umacnia miłość. Dzięki tej miłości i osobistemu spotkaniu z Chrystusem Zmartwychwstałym możemy sprostać każdej, nawet bolesnej sprawie. Przylgnięcie do Niego pozwala przezwyciężyć nicość, sprostać pokusie zniecierpliwienia i braku wytrwałości wobec otaczających zdarzeń.

Ks. Paweł Gałuszka
Urszula Miernik
Celina Wojtas

Wydział Duszpasterstwa Rodzin