STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ZYGMUNT ZABIJE DLA BŁOGOSŁAWIONYCH

Zygmunt zabije dla Błogosławionych

Jutro o 12.00 mieszkańcy Krakowa usłyszą donośny i radosny głos dzwonu "Zygmunt". Będzie to znak, że Kościół zyskał dwóch nowych błogosławionych: kardynała Stefana Wyszyńskiego i matkę Elżbietę Czacką.Już jutro, w niedzielę 12 września o 12.00, w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się Msza św. z obrzędem beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej . Uroczystościom będzie przewodniczył papieski delegat kard. Marcello Semeraro. Z tej okazji z wawelskiego wzgórza odezwie się dzwon “Zygmunt”, który obwieści krakowianom tę radosną nowinę. Zachęcamy do duchowej łączności i modlitwy!

Arcybiskup Marek Jędraszewski, zachęcając do włączenia się w “Nowennę przed beatyfikacją Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego”, pisał:

Przybywając w pielgrzymce do Ojczyzny w 1983 roku, święty Jan Paweł II Wielki skierował pierwsze swoje kroki do grobu Prymasa Tysiąclecia i tam – w Archikatedrze św. Jana w Warszawie – sprawował pierwszą na polskiej ziemi Eucharystię, którą ofiarował w jego intencji. Już wtedy, mając na uwadze zasługi, jakie względem Kościoła i Narodu polskiego miał Czcigodny Sługa Boży, mówił: „Odprawiam [Mszę świętą] za duszę śp. Stefana kardynała [Wyszyńskiego], ale łączę tę Najświętszą Ofiarę z głębokim dziękczynieniem”. Na koniec homilii Ojciec Święty dodał: „Dziękując Trójcy Przenajświętszej za wielką posługę Prymasa Tysiąclecia, prosimy Króla wieków, aby nic nie zniszczyło tego głębokiego fundamentu, jaki dane Mu było założyć w duszy Ludu Bożego na całej polskiej ziemi” (…). Wobec bliskich już uroczystości beatyfikacyjnych Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego chcemy najpierw dziękować za wszystkie dobrodziejstwa, którymi Bóg obdarzył go „w ziemskim życiu i które za jego pośrednictwem nam przypadły w udziale”. Te dobrodziejstwa ciągle trwają – w postaci jego słowa i przykładu jego życia.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE