Dziś mija termin kwartalnych opłat na utrzymanie Kurii Metropolitalnej, Wyższego Seminarium Duchownego AK, Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, na ubezpieczenie parafii oraz opłaty ryczałtowej.
Modlitwa różańcowa
Od 1 do 31 października we wszystkich kościołach i kaplicach należy odprawiać nabożeństwo różańcowe (por. Decr. SRC z dn. 3.05.1960). Sposób odprawiania według miejscowego zwyczaju. Nabożeństwa nie wolno włączać w celebrowanie Eucharystii.
Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają Różaniec (przynajmniej 5 dziesiątków) w kościele, w publicznej kaplicy, w rodzinie, w społeczności zakonnej, w stowarzyszeniu pobożnym. Warunki: a) trzeba odmówić 5 dziesiątków bez przerwy, b) do modlitwy ustnej dodać trzeba rozmyślanie tajemnic różańcowych, c) przy publicznym odmawianiu Różańca trzeba zapowiadać odmawiane tajemnice, według przyjętego zwyczaju danej miejscowości, natomiast w prywatnym odmawianiu Różańca wystarczy, by z modlitwą ustną łączyć rozważanie danej tajemnicy (EI 17, 1).
W czasie nabożeństw różańcowych modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół, za dzieci i młodzież (o katolickie wychowanie), za misje, za chorych, o pokój na świecie, w ostatnim tygodniu za zmarłych.
Of. wspomn.
Msza: o świętym
Za 8, 1-8
Ps 102(101), 16-18. 19-21. 29 i 22-23
Łk 9, 46-50