STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / MODLITWA ZA ZRANIONYCH W KOŚCIELE

DATA ROZPOCZĘCIA: 15-12-2019 GODZINA: 17:00
PARAFIA: Kraków, Rektorat św. Marka Ewangelisty

OPIS WYDARZENIA:

Serdecznie zapraszamy wszystkich na ostatnią w tym roku modlitwę za “zranionych w Kościele”!

W trakcie modlitwy wysłuchamy świadectw osób, które padły ofiarą molestowania seksualnego ze strony osób duchownych.

Modlitwa za zranionych odbędzie się w niedzielę 15 grudnia o godz. 18.00 w kościele pw. św. Marka w Krakowie (ul. św. Marka 10).

Przed modlitwą o godz. 17.00 odbędzie się Msza św. w intencji osób, które doświadczyły różnego rodzaju przemocy w Kościele katolickim.

Ok. 18:45, zapraszamy do sali “Kordelianum” na spotkanie, podczas którego będzie można porozmawiać przy kawie i herbacie oraz wesprzeć finansowo inicjatywę “Zranieni w Kościele” (Telefonu Zaufania i środowiska wsparcia dla osób poszkodowanych).

Zapraszamy wszystkich poruszonych sytuacją bliźnich, którzy doznali krzywdy ze strony Kościoła.

Organizatorami spotkania modlitewnego są świeccy katolicy z Krakowa.