STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / (NIE) PRAWDZIWE JEZUSOWE SERCE. REKOLEKCJE DLA KAPŁANÓW W TYŃCU

(Nie) Prawdziwe Jezusowe Serce. Rekolekcje dla kapłanów w Tyńcu

TYP WYDARZENIA: Spotkania formacyjne i modlitewne,
DATA ROZPOCZĘCIA: 04-11-2024 GODZINA: 17:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 07-11-2024 GODZINA: 13:00
MIEJSCE: Dom Gości Opactwa Benedyktynów
PARAFIA: Kraków-Tyniec, Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła

E-MAIL: recepcja@jg.benedyktyni.com

OPIS WYDARZENIA:

Od 4 do 7 listopada w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu odbędą się rekolekcje dla kapłanów “(Nie) Prawdziwe Jezusowe Serce”.

W tynieckiej świątyni znajduje się wizerunek, na którym św. Benedykt odwraca wzrok od serca, a spogląda w niebo. Cóż to znaczy? Czy istnieje „(nie)prawdziwe Jezusowe Serce”? I jak to się ma do pragnienia Boga skierowanego do sług ołtarza: „Ustanowię sobie kapłana wiernego, który będzie postępował według mego serca i pragnienia” (1 Sm 2,35). Jak kapłan może żyć w duchu Niepokalanego Serca Maryi? Na te pytania uczestnicy rekolekcji będą szukać odpowiedzi nie tylko w Tradycji Kościoła i ze św. Małgorzatą Marią Alacoque, której 350 lat temu Jezus objawił Swoje Serce, ale również z inną wizytką, s. Marią Martą Chambon, apostołką nabożeństwa do chrystusowych Ran, a także inspirując się współczesnymi wizjonerkami, Służebnicami Bożymi s. Wandą Boniszewską i s. Józefą Menendes.

Więcej informacji na stronie internetowej.