STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / 100-LECIE NADANIA TYTUŁU BAZYLIKI MNIEJSZEJ KOŚCIOŁOWI ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU W KRAKOWIE

100-lecie nadania tytułu bazyliki mniejszej Kościołowi św. Franciszka z Asyżu w Krakowie

TYP WYDARZENIA: Metropolita,
DATA ROZPOCZĘCIA: 23-02-2020 GODZINA: 12:00
PARAFIA: Kraków, Bazylika Mniejsza św. Franciszka z Asyżu

OPIS WYDARZENIA:

Zapraszamy na obchody 100-lecia nadania tytułu bazyliki mniejszej Kościołowi św. Franciszka z Asyżu w Krakowie. W niedzielę, 23 lutego 2020 r. o godz. 12.00 będzie sprawowana uroczysta Msza Święta. Przewodniczył jej będzie abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Następnie w programie nocne zwiedzanie Bazyliki. O godzinie 20.00 oraz 22.00 po franciszkańskiej świątyni będzie oprowadzał o. Rafał Antoszczuk.

W poprzedzającą sobotę, 22 lutego o godz. 17.30 w Sali Włoskiej będą miały miejsce: wykład o. dra hab. Zdzisława Gogoli i  prezentacja o. dra Franciszka Solarza przybliżająca historię tych 100 lat oraz na nowo odrestaurowanych krużgankach otwarcie wystawy materiałów związanych z przypadającymi podczas nich najważniejszymi wydarzeniami. Będzie można również zobaczyć film 3D prezentujący architekturę kompleksu klasztorno-kościelnego i wnętrze krypt.

Wydarzeniu będzie towarzyszył kiermasz, na którym będzie można nabyć książki o Bazylice oraz produkty z motywami polichromii Stanisława Wyspiańskiego i Tadeusza Popiela.

Serdecznie zapraszamy!