STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / 100. ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II
TYP WYDARZENIA: Św. Jan Paweł II,
DATA ROZPOCZĘCIA: 18-10-2020 GODZINA: 16:45
MIEJSCE: Rynek w Wadowicach
OPIS WYDARZENIA:

Wadowicka Parafia Ofiarowania Najświętszej Marii Panny, Gmina Wadowice i Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II wspólnie z Telewizją Polską postanowiły upamiętnić 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły w wyjątkowy sposób. Kulminacyjny punkt obchodów roku jubileuszowego będzie miał miejsce w Wadowicach, a dzięki transmisji na żywo w telewizyjnej Jedynce, zobaczą go wszyscy Polacy.

18 października, o godzinie 16.45 na wadowickim rynku rozpocznie się nabożeństwo dziękczynne za życie i pontyfikat Jana Pawła II prowadzone przez księży z wadowickiej Bazyliki. Swoje dziękczynienie w setną rocznicę urodzin naszego Świętego wyśpiewają również artyści, co będzie można zobaczyć w TVP 1 już od 17.30.   Wystąpią między innymi: Halina Mlynkova, Kasia Moś, Piotr Cugowski, Łukasz Zagrobelny, Mateusz Ziółko, Maciej Miecznikowski, Janusz Radek, Golec uOrkiestra, Arka Noego, Mała Armia Janosika oraz Sargis Davtyan. Z pewnością wielką atrakcją będzie występ najbardziej znanej w Europie śpiewającej zakonnicy – Siostra Cristina Scuccia, zwyciężczyni włoskiej edycji programu The Voice, także przyjęła zaproszenie do Wadowic! Fani jednego z najpopularniejszych w Polsce seriali – „Ojca Mateusza”, również nie będą zawiedzeni – wydarzenie poprowadzi sam Artur Żmijewski.

Niestety, w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, udział w uroczystościach będzie mocno ograniczony. Bezpłatne zaproszenia czekają na zainteresowanych w Biurze Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Kościelna 4) w godz. od 8.00 do 16.00. Ich ilość jest mocno ograniczona, a jedna osoba może otrzymać tylko dwie wejściówki.

Koncert odbędzie się z zachowaniem obowiązujących zaleceń i rygorów związanych z pandemią COVID-19. Na teren wydarzenia będą wpuszczane jedynie osoby z zaproszeniami i wypełnionymi oświadczeniami covid z obowiązkowo zasłoniętymi ustami i nosem.  Zachęcamy  do oglądania transmisji w TVP 1. Początek o godzinie 17:30.

ZOBACZ TAKŻE