STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / 128. RUDAWSKA PIESZA PIELGRZYMKA DO KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

128. Rudawska Piesza Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej

DATA ROZPOCZĘCIA: 15-08-2019 GODZINA: 06:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 18-08-2019 GODZINA: 00:00
PARAFIA: Rudawa, Parafia Wszystkich Świętych

ORGANIZATOR: Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie
OPIS WYDARZENIA:

„To, co tutaj człowieka stale pociąga na nowo, to właśnie owa tajemnica zjednoczenia Matki z Synem i Syna z Matką. Tajemnica ta opowiedziana jest plastycznie i szczodrze poprzez wszystkie kaplice i kościółki, które rozłożyły się wokół centralnej bazyliki… Tajemnica zjednoczenia Matki z Synem i Syna z Matką na dróżkach Męki Pańskiej, a potem na szlaku Jej pogrzebu od kaplicy Zaśnięcia do “grobku Matki Bożej”. A wreszcie: tajemnica zjednoczenia w chwale na dróżkach Wniebowzięcia i Ukoronowania” – tak św. Jan Paweł II mówił o Kalwarii 7 czerwca 1979 roku.

A nasza rudawska piesza pielgrzymka wyrusza z Rudawy do Kalwarii 15 sierpnia już po raz 128.

Jeśli chcesz pójść z nami do Mamy, jeśli chcesz poczuć trud i szczęście bycia w drodze, jeśli chcesz doświadczyć modlitewnej wspólnoty… wyrusz z nami!

Jeśli masz wątpliwości czy to dla Ciebie i czy się tam odnajdziesz – to znaczy, że Maryja wzywa Cię na pielgrzymkowy szlak, żebyś razem z Nią przybliżył się do Jezusa! Odwagi!

Zapisz się i chodź z nami!