STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / GOŚĆ NA POLACH POWRACA!

GOŚĆ na Polach powraca!

DATA ROZPOCZĘCIA: 26-09-2018 GODZINA: 19:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 26-09-2018 GODZINA: 21:00
MIEJSCE: Pola Dialogu, ul. Stradomska 6, Kraków
ORGANIZATOR: Pomoc Kościołowi w Potrzebie
PROWADZĄCY: Bogdan Gancarz, dziennikarz Gościa Krakowskiego
WWW: http://pkwp.org/
OPIS WYDARZENIA:
Serdecznie zapraszamy na spotkanie, podczas którego będziemy rozmawiać na temat nowego tłumaczenia Koranu na język polski i nie tylko. Będzie to okazja, by zobaczyć jak polskie przekłady Koranu zmieniały się na przestrzeni lat, ale także, by poznać bliżej historię Tatarów na ziemiach polskich i samego Islamu w świecie.

Pomogą nam w tym zaproszeni Goście:

– Musa Czachorowski – rzecznik Muzułmańskiego Związku Religijnego RP, poeta, dziennikarz. Autor najnowszego tłumaczenia Koranu na język polski

– ks. prof. Krzysztof Kościelniak – ksiądz katolicki, wykładowca akademicki (UJ, UPJPII), arabista, orientalista. Uczestnik międzynarodowych konferencji, m.in. w Jordanii, Singapurze, Malezja, Sewilla, Tajwan.

Spotkanie poprowadzi Bogdan Gancarz, dziennikarz Gościa Krakowskiego.

Miejsce: Pola Dialogu, ul. Stradomska 6, Kraków (przystanek “Wawel”)

Czas: godz. 19:00

Media prosimy o wcześniejszą informację o przybyciu.Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Wstęp wolny.

Konrad Ciempka
Biuro Regionalne Pomoc Kościołowi w Potrzebie